Italský jezdec MotoGP Franco Morbidelli v úterý během testování v Portimau těžce havaroval a musel na pozorování do nemocnice ve Faru.

Celkem osm jezdců MotoGP využilo v pondělí a úterý zimní test WorldSBK na portugalském okruhu Autódromo Internacional do Algarve k tréninku. Nechyběl mezi nimi nový jezdec Prima Pramac DucatiFranco Morbidelli.

Bohužel, v úterý odpoledne Franky těžce havaroval v 9. zatáčce. Podle zpráv italských médií Morbidelli v důsledku tvrdého nárazu nakrátko ztratil vědomí. Po vyšetření v lékařském středisku na závodní trati byl Ital s brazilskými kořeny transportován do nemocnice ve Faro.

 

 

V úterý večer vydal tým Prima Pramac Racing oficiální zprávu: “Po těžké havárii byl Franco okamžitě převezen do nemocnice k dalším vyšetřením. První testy přinesly povzbudivé signály ohledně jeho aktuálního stavu. Z preventivních důvodů stráví noc v nemocnici ve Faru.”

Připomeňme, že první IRTA testyMotoGP v Sepangu se konají již za necelý týden (6. až 8. února) a je otázkou, zda bude Morbidelli připraven.

 

 

 

 


Zdroj: www.bikeracing.cz, foto: FB Pramac racing

 

MotoGP / WorldSBK – termíny na začátek sezony 2024

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno