Zatímco se vzduchem chlazená řada Harley-Davidson Sportster odporoučela do věčných lovišť, začala být pomalu nahrazována novými cruisery s kapalinou chlazeným motorem.

Tedy smotorem  Revolution Max vycházejícím z cendura Pan America. Prvním byl extrémní power cruiser Sportster S, teď se k němu přidal právě Nightster.

Ten jako by se svým stylem mnohem víc snažil nahradit zmiňovanou klasiku. Ale těmto myšlenkám musíme hned utnout tipec, takhle to není. Tohle je opravdu nová generace.

 

 

Už jen ten projev motoru. Žádné dunění, žádné hutné vibrace v nízkých otáčkách. Naopak velmi jemný chod a až sportovní charakter. Totéž se dá vlastně říct o celém cruiseru, který rozhodně nemusíte do zatáček přemlouvat, a jestli čekáte klidné brouzdání se krajinou, spíš zapomeňte.

Ne, že by to Nightster neuměl, ale jeho stavba i motor naladěný na 89 koní a 95 Nm vás budou spíš podněcovat ke svižnějšímu ježdění. V tu chvíli oceníte na tuto kategorii velmi sympatickou hmotnost 221 kg, povedený podvozek od Showa i řadu elektronických pomocníků. Vítej, nová generace!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno