Letošní 40. ročník rallye Dakar dokazuje, že patří mezi nejtěžší v historii. Spousta favoritů musela odstoupit a tým Klymčiw Racing už má také poloviční jezdecké složení. Po desáté etapě musela kvůli zranění závod ukončit první česká motorkářka na Dakaru Gabriela Novotná. Ondra Klymčiw dál leží v peruánské nemocnici, kde ho zítra čeká další zákrok.

Český tým Klymčiw Racing letos prožívá opravdu těžké chvíle na rallye Dakar. Poté, co se zranil Ondřej Klymčiw ve třetí etapě, musela dnes odstoupit i Gabriela Novotná. První česká motocyklová závodnice v této soutěži si bohužel v desáté etapě při pádu zlomila klíční kost a kvůli tomu se nemohla postavit na start další etapy.


Mezi tím, co tým dál pokračuje v soutěži, Ondřej Klymčiw leží v nemocnici v Limě, kde se zotavuje po operaci dvou zlomených obratlů. Jeho stav se každým dnem lepší i díky návštěvám manželky Terezy, která k jeho aktuálnímu stavu říká:

“Ondrův stav se i nadále zlepšuje, ale zítra bude muset absolvovat další chirurgický zákrok, při kterém mu zavedou drén do plic. Při dnešním vyšetření totiž odhalili v plíci tekutinu, kterou je třeba odsát. Podle doktora mohlo dojít k poranění plíce během operace. Doufala jsem, že už ho přeloží na normální pokoj, ale to se prozatím odkládá. Musíme být trpěliví.”

Gabriela Novotná se bohužel loučí s rallye Dakar, ve které podávala jako nováček a žena v sedle skvělé výkony. S každou etapou se zlepšovala a postupně se propracovala až na 74. místo celkově na konci 10. etapy. Tu dokončila se zraněním, kdy se zlomenou klíční kostí odjela v těžkém terénu 90 km.

“Tohle je pro mě asi nejtěžší vyjádření, které musím udělat,” začala Gabča se slzami v očích. “Dnešní etapa nebyla až tak těžká, ale nebyla ani lehká. Poprvé mě to moc netěšilo, protože z těch 450 km bylo 100 km neutralizace. Kromě toho šlo o hluboký písek s kolejemi. Bylo to rozježděné a hodně úmorné. Dva navigačně těžké body jsem projela hezky, takže výsledkově jsem na tom na tankovačce byla dobře,” popsala první část desáté etapy Gabriela Novotná.

“Bohužel jsem 90 km před cílem v jedné koleji v řece neviděla zahrabaný kámen v písku. Najela jsem na něj, předním i zadním kolem. Chvíli jsem jela po předním kole a vypadalo to, že to ustojím. Nakonec ne a spadla jsem na rameno. Nebyl to tak těžký pád a nejela jsem ani moc rychle, nikdo tam kolem mě nebyl, ale stalo se… Mám z toho ošklivě zlomenou klíční kost a tím pro mě závod končí. Je mi to líto, protože se cítím dobře. Myslím si, že jsem měla šanci dojet, ale asi to tak mělo být a asi jsem se ještě nenaučila dost. Musím na sobě zapracovat. Upřímně doufám, že jsem zvládla přesvědčit, že bych to mohla dojet a že se to podaří příští rok.”

V tuto chvíli se už řeší cesta Gábiny zpátky do České republiky.


Za tým Klymčiw Racing proto do 11. etapy nastoupili už jen Petr Vlček a Američan Bill Conger. Jezdci tentokrát startovali na základě časů z 10. etapy a všechny třídy jely společně. Kvůli tomu před oběma jezdci závodu vystartovalo také několik aut a kamionů.

Náročnou etapu, ve které byla 380 km dlouhá speciálka, Petr Vlček dokončil na 57. místě se ztrátou 2:41:06. Celkově se opět posunul vpřed a je už na 48. místě. Bill Conger do závodu startoval z 66. místa, pak to měl stejně jako Petr jako na houpačce. Oba několik míst získali i ztratili. Do cíle Bill dorazil na 69. místě se ztrátou 3:23:55. V celkovém hodnocení se posunul na 67. místo.

Dnes se musí všichni motorkáři znovu spolehnout sami na sebe, protože šlo o maratónskou etapu. Zítra je čeká 12. etapa se speciálkou dlouhou téměř 400 km.

Děkujeme za podporu jak Ondry, tak Gabči, ale také za fandění Petrovi a Billovi.

cof

#OK #OK22 #ONDREJKLYMCIW #DAKAR2018 #PETRVLCEK #GABRIELANOVOTNA #BILLCONGER #KLYMCIWRACING

 

Pro více informací navštivte:

Web: http://www.ondrejklymciw.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/klymciwondrej/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdYyH3NIi9jOcKyHqAYZJVA

Instagram: https://www.instagram.com/ondrejklymciw/

Twitter: https://twitter.com/ondrejklymciw

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno