Světová média používají slova jako „převratné, revoluční“, když mluví o novince Garminu, a jak tak koukáme na výčet schopností, nevidíme důvod jim nevěřit. U Garminu očividně změnili způsob uvažování a přestali brát GPS navigaci jako pomůcku pro cestu z bodu A do bodu B a začali ji brát jako nástroj, který majiteli pomůže objevovat svět

Tak se na ni pojďme podívat. Robustní tělo na čelní straně s velkým 5″ displejem, který se dá ovládat i v rukavicích. Jedná se o tzv. transrefletivní displej, který vyniká skvělým zobrazením za jakýchkoliv podmínek. Navigace navíc umí pracovat v obou režimech natočení, tedy nově i na výšku. Celá mašinka je samozřejmě vodo- a prachotěsná, baterie (Li-Ion, 2000 mAh) součástí, připojení k nabíječce přes propracovaný držák.

Nově tu nechybí kabely na připojení USB flash disku nebo 3,5mm jack, navigace umí z těchto zdrojů nejen přehrávat, ale také je ovládat, pouštět hudbu do BT interkomu a mixovat ji s navigačními pokyny. Totéž samozřejmě s MP3 na SD kartě nebo z telefonu, u kterého Zumo umí ovládat i další funkce jako volání. Navi je určená jak na silnici, tak pro offroad, a tím pádem se popere nejen s originál mapami Garminu, ale také s topografickými mapami.

Výčet funkcí je nekonečný, zmíníme ještě podporu snímačů tlaku v pneumatikách a ovládání kamer VIRB nebo funkci „výlet“, kdy vám navi najde ideální trasu podle zadaných parametrů na zadanou dobu. A zadávat trasu s parametrem „Co nejvíce zatáček“ je fakt super. Končíme, je toho fakt mraky. Takže za prvé, těšte se na řádný test s představením této navi, máme to v plánu.

A za druhé, navigaci i se speciálními mapami pořídíte v pražském Touratechu, pánové se částečně podíleli na jejím vývoji, takže povolanější u nás nenajdete. Na e-shopu www.touratech.cz byste ji měli najít už brzy.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno