A jsme tam! Adaptivní tempomat už i v motorkách. Konkrétně to na novém RT budou dva spolupracující systémy.

Tím prvním je DCC (Dynamic Cruise Control), který dokáže udržet jakoukoliv rychlost mezi 15 a 220 km/h, a to i při jízdě z kopce. Tento systém bude v sérii.

Za příplatek pak bude ACC, což už je onen adaptivní tempomat, který dokáže udržovat nastavenou vzdálenost s vozidlem jedoucím před vámi (v rychlostech 30 až 160 km/h). Využívat k tomu bude radar ukrytý před předním světlem.

 

 

 

To je samozřejmě plně LEDkové a za příplatek se vám může naklánět do zatáček nebo nahoru dolů dle horizontu. Krom toho RT dostane 10,25″ barevný TFT displej s Full-HD rozlišením a integrovanou navigací, kterou umí zobrazovat také na dělené obrazovce. To už je fakt jak auto.

Seznam novinek nekončí, zmínit musíme také vylepšenou audio soustavu nebo zajímavost v podobě vodotěsné schránky na mobil s USB i bezdrátovou nabíječkou. Tlumiče s Dynamic ESA „Next Generation“ umí nově nastavit předpětí automaticky podle zatížení motorky.

Bezpečnostní systémy jsou lepší a citlivěji reagují, asistent rozjezdu do kopce je v sérii. Málo toho rozhodně není! Cena bude začínat těsně pod půl milionem a k dispozici by RT mělo být od března 2021. Už teď ho ale najdete na www.bmw-motorrad.cz.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno