Léto je v plném proudu, a tak jsme pro toto číslo vybrali do testů motorky, o kterých se vám bude v horkých dnech určitě dobře číst. Nová V4 S Panigale proti kompletní letošní konkurenci třídy superbiků, Vitpilen s Alicí, čtenářský test nových řaďáčků 790 Duke nebo srovnání superboží Multistrady 1260 S s naší redakční KTM 1290 ADV S. Skvělé je čtení o historii GP a zapomenout nesmíme ani na rozhovor s Valentinem, který jsme udělali krátce před závody v Brně. A je toho ještě podstatně víc. Posuďte sami…


Ducati Panigale V4 proti rivalům

Dnešní kategorie superbiků je výjimečná. Šest dechberoucích motorek, které když máte samostatně, jsou doslova revolucí. Jakmile je ale proti sobě postavíte na závodní trať ve stejnou dobu, výsledky jsou úplně jiné.


MH Test – Husqvarna 701 Vitpilen

Měl to být mokrý sen všech kavárenských povalečů, pro které je návštěva toho nejdražšího barber shopu alespoň jednou za týden absolutní povinností. Už první skici ukázaly, na koho Husqvarna bude s Vitpilenem mířit.


Čtenářský test – KTM 790 Duke

Setkání s vévodou. To jsou oni, čtveřice vyvolených zástupců vás čtenářů, která měla to štěstí a jako první v republice se svezla na novém Dukovi s dvouválcovým řaďákem. A aby to neměli jen jako zábavu, chtěli jsme po nich i práci. Takže – testuje Petra, Adam, Marcel a Petr.


MH Test – Ducati Multistrada 1260 S vs. KTM 1290 Adventure S

Už to není primárně o allroadu, ale spíš o svižné turistice a užitku. A to je i směr, kterým se vydala následující dvojice motocyklových cifršpiónů. Takzvaná „cendura“ se vyprofilovala do pozice vítězů. Jednoduše proto, že právě (a jen) tady najdete v jednom paklíku synergii toho nejlepšího, co dokáže motocykl svému řidiči nabídnout.


MH Test – Harley-Davidson Iron 1200

Sportster je u Harleje samostatnou jednotkou. Pro jednoho „ty malé“, pro jiného naopak motorka s jedinečným kouzlem. V Milwaukee to dobře vědí, a tak stále pracují na nových modelech. Iron jako by byl esencí jednoho směru.


MH Test –  Honda CB300R

„Hele, běž se na tom hned svézt,“ nakázal se vztyčeným prstem nekompromisně náš největší super redaktor UltraSomik. „To je taková prdel, že vůbec nechápu, jak něco takovýho mohla postavit Honda. Ta Honda, která už několik desítek let dělá sice skvěle fungující, leč z mého pohledu trochu nudný motorky.“


Technotest – TomTom Rider 550

Není pochyb o tom, že navigace Rider řady 4xx patří u motorkářů v Evropě mezi nejoblíbenější a nová 550 se na to rozhodně chystá navázat. Jde v podstatě o evoluci původního modelu 400, který u 410 dostal nové funkce, u 450 lepší displej a nyní…


MH Test – Yamaha TMAX DX

TMAX je špička. To všichni víme. Tahle motorka (skútr) se Yamaze hodně povedla, a proto se od roku 2001 prodává jak křupavoučký rohlíky. Lidi si zkrátka tu kvalitu umějí najít! Řadový dvouválec přinesl tomu stroji švih, skvěle se povedlo vyřešit maximální pohodlí


První setkání – Benelli TRK 502 X Adventure

Tahle motorka bude mít svůj okruh příznivců. Proto jsme byli dohodnuti s dovozcem, že se na ní pojedeme podívat hned, jen co se objeví první kus v Čechách. Zde tedy první představení modelu, který přináší výhody velké cestovní motorky v cenové hladiny pod 170.000 Kč


MH Test – KTM SX modelová řada 2019

Možná jste si už navykli, že značka KTM modernizuje svá endura a MX modely křížem, tedy v jednom roce upgraduje řadu endur, v další je pak na řadě nová verze pro motokros. A tak se to střídá pořád dokola… Letošní rok se tedy stal rokem motokrosů, na jejichž novinky jsme se zaletěli podívat přímo do italské metropole Říma.


Historie GP – Mistři bez titulu

Šampiony zná každý, zatímco další v pořadí většinou zapadnou časem v zapomnění – motocyklové závody nevyjímaje. Aby tomu tak nebylo, pojďme si připomenout alespoň desítku vynikajících závodníků, kteří mistrovský titul nikdy nezískali.


Rozhovor – Valentino Rossi

Dostat se k rozhovoru s Valentinem Rossim není tak jednoduché, proto jsme uvítali příležitost usednout s The Doctorem ke kulatému stolu, kde jsme se ve společnosti dalších novinářů z celého světa mohli hvězdy MotoGP zeptat pár otázek a pak se s vámi tady o tu úžasnou chvíli podělit.


26 důvodů,
proč vyrazit do Brna na GP

Zde naleznete soupis všech důvodů, proč byste měli první srpnovou neděli vyrazit do Brna… Důvod první a nejhlavnější: Chybět na domácí GP, to je velký hřích! A ať se to někomu líbí nebo ne, žijeme v éře geniálního dítěte Marca Márqueze


Rozhovor – Franco Morbidelli

Pokračujeme v sérii rozhovorů s letošními nováčky v MotoGP, takže po minulém rozhovoru s Takaakim Nakagamim tu tentokrát máme Franca Morbidelliho. Italský jezdec je úřadujícím mistrem světa třídy Moto2 a nyní se snaží co nejrychleji přizpůsobit královské třídě MotoGP.


Tourist Trophy 2018

Isle of Man – závody bez pudu sebezáchovy, nebezpečí! Určitě jste to slyšeli už tisíckrát. Kdo tam ale byl, ví, že realita je trochu jiná. Pojďme se na to podívat trochu z druhé stránky a třeba najdeme něco, co jste nevěděli…


Zlatý kahanec 2018

Roadracingová evropská špička letos v Česku poprvé. V Těrlicku u Havířova se jel druhý podnik roadracingového seriálu IRRC. Do Těrlicka díky tomu přijela jezdecká konkurence, jaká nemá v novodobé historii okruhu obdobu.


MH Cestopis – Hellas Rally

Mám toulavý boty – na motorce jsem projel křížem krážem Afriku, Jižní Ameriku, Blízký východ i kus Ruska, a kdyby nepřišla rodina, asi bych se po světě toulal dál. Neříkám to proto, abych se tu chlubil, jaký jsem cestovatel, ale abyste hned za začátku pochopili, že rozhodně nejsem závodník.


Dlouhodobý test – Yamaha MT-10

Na eMTéčku už svítí číslovka 12 800 km, a tak je čas na malou rekapitulaci, co všechno jsme s ní zažili. Nebylo toho málo… highlight měsíce: wheelie na čtyřku bez použití spojky na výjezdu z poslední zatáčky v Brně.


MH Na akci – K&K Run

Poslední dobou to sice díky pražským oslavám tak nevypadalo, ale jinak je klasickej čopr se starým Harley motorem na našich silnicích druhem na vymření. Naštěstí jsou ještě partičky bláznů, které se těmhle strojům věnují.


Přestavba
Yamaha XSR900 od Dab Motors

Karburátory, plechy a hromada ruční práce? Zapomeňte! Tady se jedou 3D scany, nejnovější technologie zpracování kovů, přírodní vlákna a roboti. Vítejte v budoucnosti custom světa.


MH na akci – Oslavy 115. let Harley-Davidson

Nebudeme přehánět, když to označíme za historickou událost. Hlavní město ovládly desetitisíce motorek, především těch amerických, a dá se bezpochyby říct, že šlo o jednu z největších akcí v dějinách naší země.


MH Flotila – Ducati Scrambler Desert Sled

První část sezony je letos velkej mazec, každý týden tři až pět motorek, naše zadnice přesedají z jedné motorky na druhou a zrovna Desert Sled to docela odnesl. Ale však jeho čas ještě přijde. Nicméně máme co povědět, trochu jsme si hráli.


MOTOhouseky – Ladies (P)Ride 2018

Otočí se na tebe krásná, štíhlá holka, tmavé vlasy a světlá pleť. Pohlídne ti do očí a usměje se. Na sobě má puntíkované retro šaty do půli stehen, výrazné síťovky, martensky a koženou vestičku s nápisem Harley-Davidson. Právě si nasazuje helmu a v tomhle převlečku vyráží na spanilou jízdu. A když říkám spanilou, tak myslím sakra spanilou!

 

Nový tištěný Motohouse 8-9/2018
V prodeji od pondělí 30. července 2018
cena časopisu 99 Kč (SK verze 3,80 €)
roční předplatné 850 Kč, 899 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)

ELEKTRONICKÉ PUBLIKACE:

Floowie – http://www.floowie.com/cs/zobrazeni/mh-8-9-2018

Digiport – http://www.digiport.cz/detail/floowie_pu/309532/775_mh-8-9-2018

ALZA media – https://www.alza.cz/media/motohouse-d2171472.htm

3 KOMENTÁŘE

  1. Díky, Honzo. O průvodci po Liberecku bohužel víme, došlo tam k nečekané komplikaci. Měl být vytištěný souběžně s minulým číslem Motohouse, ale nebyl. Každopádně to vypadá, že bude hotový příští týden. Tak snad. Tohle bohužel nebylo v naší moci. Měj se dobře.

  2. Pánové, opět skvělé číslo, jenom pozor na pravdivost informací. Vaše info o trasách na Liberecku zní super, ale žadný tištěný materiál zatím neexistuje (dneska jsem tam byl) a na stránkách taky nic. Tohle spíš lidi odradí, myslím, že by se mělo inzerovat, až když to existuje! Mějte se!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno