V pátek byl na programu volný trénink a první kvalifikace. Vzhledem k tomu, že v Assenu již technika nestačila výkonově soupeřům a Oliver měl připravenou novou motorku jsme byli zvědaví, jak tentokrát bude schopen konkurovat ostatním, když v minulé sezoně patřil stabilně mezi top pět jezdců. Ve volném tréninku jsme se snažili pouze o korekce v nastavení motocyklu a zajeté časy jsme nijak neřešili, řešili jsme, aby se Oliver cítil na motocyklu jistě a komfortně. Kvalifikace nám pak ukázala, že toto se podařilo a Oliver si vyjel provizorní druhé místo na startovním roštu, když za loňským mistrem šampionátu zaostal o 0,034 s. Celému týmu to dodalo klid a pohodu, neboť se ukázalo, že pokud má Oliver konkurenceschopnou techniku, jednoznačně patří mezi špičku celého šampionátu.

V druhé kvalifikaci, která následovala v sobotu se Oliver snažil útočit i na první pozici na startu, bohužel v nejrychlejším rozjetém kole přišel pád a zlepšení pátečního maxima se již nepodařilo, nicméně startovní pozice mu zůstala a tak jsme do obou nedělních závodů startovali z druhé pozice startovního roštu.

Oba nedělní závody se nesly v podobném obrazu, jako kvalifikace, s tím, že prvních pět jezdců jelo celý závod ve skupince s minimálními rozdíly a Oliverovi se povedlo vyjet jedno druhé a jedno třetí místo. Ve druhém závodě útočil dokonce na vítězství, nicméně v posledním kole se nevyvaroval drobné chybě a vedoucí pozici na které v ten moment byl ztratil. Každopádně jak Oliver, tak celý tým je s víkendem velmi spokojen, Oliver si přivezl 36 bodů a posunul se na celkové třetí místo v průběžném hodnocení šampionátu.

Další závody nás čekají již tento víkend, společně s WSBK v anglickém donningtonu.

Děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno