Ondřej Vostatek se vrátil k závodění po komplikované zlomenině záprstní kosti. Pouhé čtyři dny od sundání sádry a odstranění drátů usedl za řídítka motocyklu Beon týmu Blumaq HMA LLinsual a po dlouhé pauze se 14 – 17. Července 2016 zúčastnil závodu španělského šampionátu CEV v Aragónu. V kvalifikaci dokázal přes svůj handicap vybojovat páté místo a závod dokončil na osmé příčce

Rehabilitaci Ondřej zahájil ihned po sundání sádry a drátů, nicméně do Španělska odjížděl s vědomím, že pravděpodobně nebude moct plnohodnotně konkurovat svým soupeřům. Hybnost a síla prstů pravé ruky byla velmi omezena. Přesto se Ondřej během tréninků postupně zlepšoval a v kvalifikaci zajel pátý nejrychlejší čas. Start z druhé řady byl za těchto podmínek vynikajícím výkonem.

Ondrův handicap se však projevil při startu závodu. Omezená citlivost v ruce měla za následek pomalý start a Ondřej se propadl na devátou pozici. Během dvou kol se dostal na sedmé místo a ve skupince jezdců bojoval o páté až deváté místo.

Na pozicích se jezdci střídali až do konce závodu a celá skupinka dojela do cíle pohromadě v jedné desetině sekundy. Náš jezdec závod nakonec dokončil na devátém místě a po jedné diskvalifikaci na místě osmém.

Jan Vostatek po závodě řekl:
Páté místo v kvalifikaci bylo milým překvapením, ale závod ukázal, že Ondrovi při startu i v závěru chyběly potřebné síly. Takže teď ho čeká rehabilitace a spousta práce, aby se dostal na svojí původní výkonost. Zbývají nám ještě dva závody ve Španělsku a chceme se na ně perfektně připravit.“

„Tím, že jsme museli vynechat tři závody ve Španělsku, se nám letos už asi nepodaří naplnit naše cíle v Moto 4, takže nás čeká hodně přemýšlení o další sezóně, kde bychom chtěli přejít do vyšší kategorie Pre-moto 3,“ dodal Jan Vostatek na závěr.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno