První den závěrečného IRTA testu MotoGP, který proběhl dnes v Indonésii. Přinesl hodně zajímavé výsledky.

Všech šest výrobců obsadilo prvních šest pozic při premiéře MotoGP v Indonésii. V rámci prvního dne IRTA testu na okruhu Mandalika byl nejrychlejším tovární pilot Repsol Honda Teamu, Španěl Pol Espargaró, který dosáhl času 1:32,466.

Na druhé pozici dnes skončil zástupce Aprilia Racing, španělský jezdec Aleix Espargaró, jež na svého bratra ztratil 0,471 sekundy. Třetím nejrychlejším byl s KTM týmu Red Bull Factory startující Jihoafričan Brad Binder, který zajel své nejrychlejší kolo o dalších 0,006 sekundy pomaleji.

Čtvrtý nejlepší čas prvního dne dosáhl Alex Rins, který s motocyklem Ecstar Suzuki Teamu ztratil na mladšího z bratrů Espargarů 0,592 sekundy. Pětici nejlepších uzavřel tovární jezdec Monster Energy Yamaha Teamu a úřadující šampión MotoGP, Fabio Qartararo, a to se ztrátou 0,642.

Dalších 0,006 sekundy poté ztratil zástupce posledního výrobce v první šestce, tedy tovární jezdec Ducati Lenovo Teamu, Australan Jack Miller. Jedná se o novou trať, kde se jede MotoGP poprvé, jezdci s ní tedy neměli žádné zkušenosti. A ani časy není s čím porovnat.