Máte pocit, že prastarý chopper zvaný v našich krajinách Vyrážka, patří buď do šrotu nebo otřásněným jezdcům? Pak vám to budou chlapci z amerického Classified Moto asi muset vymluvit

Nezdá se to, ale Virago je vlastně docela dobrým základem pro stavbu oldschool naháče a to především díky velkému véčkovému motoru a svému na čopr neobvyklému rámu. V týmu Johna Rylanda z Richmondu ve Virginii (USA) to pochopili a jako základ pro jeden ze svých customů použili model XV920 z roku 1982.

 

“Naše 920 byla vybavena vzácným sekundárním převodem pomoc í řetězu a toho jsme museli využít”, uvádí věci na pravou míru Ryland. A tak se začalo od zadu. Původní kyvná vidlice byla vyměněna za litou z Yamahy R6 2008, následně zkrácena a upravena tak, aby spolupracovala s tlumičem z Triumphu Daytona. Podobně zásadní změna se pak odehrála i v přední části motorky, kde najdeme upside-down vidli z R6 2009 i s parádními brzdiči.

 

Nádrž pochází z Benelli 360 Mojave a je poniklována a následně lakována Barrym Griffinem. Výfuk se povaloval, stejně jako většina ostatních dílů, někde v rohu garáže a původně patřil na Moto Guzzi California. Zbytek dílů vznikl pod šikovnýma rukama pánů z Classified Moto. Následně už to chtělo jen spasovat a další kousek splňující moto firmy: “Nemáme ponětí, která motorka je ta správná a tak pracujeme s tím, co se kde povaluje”, byl na světě. Zajímavej stroj za pár peněz, co říkáte?

 

 

 

 

 


text: Jan Somerauer, foto: Adam Ewing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno