Manažer továrního týmu Repsol Honda vysvětluje, proč se rozhodli dát ve výběru náhradníka Dani Pedrosy přednost Aoyamovi před Stonerem

  Po oznámení absenci Daniho Pedrosy v následujících dvou Grand Prix v Austinu a Argentině se okamžitě začalo hovořit o jménech možných náhradníků, kteří by usedli na druhý tovární motocykl Repsol Honda. Nejvíce se hovořilo o Australanu Casey Stonerovi a následně také Hiroshi Aoyamovi, pro nějž se nakonec Honda také rozhodla.
 
Následně v jednom z rozhovorů objasňoval manažer továrního týmu Repsol Honda, proč se rozhodli právě pro Aoyamu a nikoliv pro Stonera, z jehož startu by mělo mnoho fanoušků určitě velkou radost. Dle Suppa byl hlavním důvodem fakt, že tyto závody se jedou na dvou tratích, kde Casey v minulosti ještě nezávodil.
 
 
„Ano, je pravda, že jsme zvažovali i nasazení Casey Stonera. Samotný Casey by měl z takového startu velkou radost, ale bohužel jsme se tak nakonec nerozhodli. Letošní sezonu jsme neodstartovali vítězstvím, ale pátým místem. Proto se musíme co nejvíce soustředit na výsledky. Je pravdou, že návrat Caseyho by byl pro fanoušky fantastický, ale Casey v Texasu ani Argentině narozdíl od Aoyamy nikdy nezávodil. Proto jsme se nakonec rozhodli dát přednost Aoyamovi a na Caseyho comeback prozatím zapomenout,“ řekl Livio Suppo pro Speedweek.  
 

Foto: honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno