První polovina Rally Dakar 2020 je za námi, dnes se odjela šestá etapa, po které následuje den volna.

Pátek 10. ledna – 6. etapa: Ha’il – Riyadh (830 km)
Rychlostní zkouška: 477 km / spojovací část 353 km

Na startující dnes čeká jedna z nejdelších etap letošního závodu. Celý měřený úsek proběhne výhradně na písečném povrchu, a to jak na tvrdém písku, tak i v dunách okolo hlavního města Rijádu.

Ricky Brabec potvrdil vedení v rally

Vítězem dnešní etapy se stal americký tovární jezdec Ricky Brabec, který tak nejenže vyhrál letos druhou etapu, ale především potvrdil své postavení v celkové klasifikaci, ve které je na samé špici mezi všemi startujícími. Na druhé pozici dnes dojel španělský jezdec Joan Barreda Bort, který tak letos poprvé skončil mezi nejlepšími třemi etapovými jezdci. Třetí pozici vybojoval tovární jezdec KTM, Rakušan Matthias Walkner.

Svitko opět postoupil

Další posun v celkové klasifikaci dnes zaznamenal slovenský závodník Štefan Svitko. Ten dnes dojel na deváté pozici a devátý je již i v celkové klasifikaci letošní Rally Dakar.

Přišli jsme o Krejčího

Smutná zpráva dnes dorazila do České republiky. Šestá etapa rally byla poslední pro Romana Krejčího, který upadl na 350. kilometru a poranil si rameno. Jeho návrat na Dakar po deseti letech tak nemá šťastný konec.

Michek opět nejlepší

Nejlepším z českých jezdců byl dnes opět nováček Martin Michek. Jezdec Moto Racing Group dnes do cíle dojel na 18. místě a po penalizaci jednoho ze soupeřů se posunul na 17. místo. V celkové klasifikaci je dokonce již patnáctý.
Druhým nejlepším z našich byl dnes Milan Engel, který přijel na 30. místě. Jan Brabec byl na 41. pozici, Petr Vlček na 46. pozici a Jan Veselý na 89. pozici.

Mezi čtyřkolkáři dnes nejrychlejší Vitse

V kategorii čtyřkolek dnes slaví etapové vítězství francouzský závodník Simon Vitse, který do cíle přijel s náskokem 3:25 na vedoucího jezdce celkového pořadí, Chilana Ignacia Casaleho.
Třetím nejrychlejším byl dnes Francouz Alexandre Giroud. Náš Zdeněk Tůma dnes dlouho bojoval o 9. pozici, ale v poslední části etapy přišel zřejmě nějaký problém a náš jezdec stále není v cíli etapy. O jeho výsledku vás budeme informovat ve zprávě ze sedmé etapy.

…info z týmu Barth Racing

Zdenda TŮMA měl v dnešní etapě cca 70 km před cílem technické problémy, které se stále snaží vyřešit. Tým je s ním ve spojení.

89. Jan Veselý (CZE, Husqvarna FE 450) +2:36:11
DNF Roman Krejčí (CZE, KTM 450 Rally Replica)

Rally Dakar 2020 – průběžné pořadí (motocykly)

1. Ricky Brabec (USA, Honda CRF 450 Rally) 23:43:47
2. Pablo Quintanilla (CHL, Husqvarna FR 450 Rally) +20:56
3. Toby Price (AUS, KTM 450 Rally Factory Replica) +25:39 / penalizace 00:02:00 /
4. Jose Ignacio Cornejo Florimo (CHL, Honda CRF 450 Rally) +25:41 / penalizace 00:01:00 /
5. Joan Barreda Bort (SPA, Honda CRF 450 Rally) +32:58
6. Matthias Walkner (AUT, KTM 450 Rally Factory Replica) +33:39
7. Luciano Benavides (ARG, KTM 450 Rally Factory Replica) +39:02