Malajský manažer MotoGP Razlan Razali hovoří na téma angažmá Valentina Rossiho, ale i o rozchodu jeho projektu  s Johanem Stigefeltem.

Razlan Razali plánoval nový závodní tým společně s předchozím ředitelem týmu Johanem Stigefeltem, ale došlo k neshodám a rozdílným názorům, takže Razali, bývalý generální ředitel okruhu Sepang, se nyní prezentuje jako jediný majitel se svou společností RNF.

„V roce 2015 jsme s týmem SIC začali závodit v mistrovství světa Moto3. V té době jsem byl generálním ředitelem okruhu Sepang a založil jsem tento tým,“ vzpomíná na stránkách speedweek.com Razlan Razali na začátky své přítomnosti v paddocku Grand Prix.

„Využili jsme Johanovu společnost One Performance jako ‘průchozí společnost’. My jsme byli ti, kdo platí Okruh Sepang byl tedy vždy konečným zákazníkem,“ pokračuje Razali, který Stigefeltovu společnost potřeboval především kvůli složitému převodu peněz od evropských sponzorů do asijské firmy.

Letos tedy tým Petronas Yamaha SRT skončil. Nahradil ho tým WITHU Yamaha RNF, jehož název je složen z prvních písmen jmen Razaliho dětí, tedy Razali, Nadia a Farouk. Tým měl společně vlastnit s Johanem Stigefeltem, ale vše nakonec dopadlo jinak. Situace se změnila před první GP Misana.

Týden před Misanem se v Aragonu totiž hádky přiostřily. „Kvůli problémům s Johanem Stigefeltem bylo obnovení týmu ztíženo,“ naznačuje na stránkách speedweek.com Razali. „Rozhodli jsme se jít každý svou cestou. Nechci mluvit o přesných důvodech a detailech. Pro mě jsou problémy mezi mnou a Johanem soukromou záležitostí. Ale obě místa na mě Dorna přepsala po roce 2018. Dvě cenná místa v MotoGP byla a jsou moje“

 

 

Zajímavé odpovědi dostal server také na téma, co by Razali udělal jinak, kdyby mohl vrátit čas?

 

*„Kdybych mohl vrátit čas, rozhodl bych se přijmout první nabídku nové smlouvy od Petronasu v červnu 2021. Ale chtěl jsem vyjednávat o větších penězích. A když budu upřímný, neměl jsem si brát Valentina.“

*„Vždy se předpokládalo, že nemáme jinou možnost než podepsat Valentina na rok 2021. Existoval předpoklad, že jsme pod tlakem Yamahy, ale ne, žádný nátlak nebyl. Osobně jsem byl skeptický. Do chvíle, dokud Valentino nedojel na třetím místě a na stupních vítězů stál vedle Fabia a Viñalese ve druhé GP v Jerezu v červenci 2020. Když jsem stál vedle těchto tří jezdců na stupních vítězů, prolétlo mi hlavou: ‘Dobře, možná to dokáže i tenhle’.“

„Po jeho onemocnění Covidem-19 se výsledky zhoršily. Ale v té době už bylo rozhodnuto pro Valentina. Myslím, že se Valentino dostal pod tlak. Mladí jezdci jsou mnohem rychlejší. Valentino zajel lepší časy než v minulosti. To však nestačilo. Chtěl úspěch, jeho srdce a hlava na něj byly připraveny, ale jeho tělo nespolupracovalo,“ uzavírá Razali rozhovor na stránkách speedweek.com.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno