Přilba Arai Quantic je speciálně určena pro výlety na delší vzdálenosti a nyní je dostupná v líbivém designu Space Red.

Pokud se poohlížíte po přilbě na letní dovolenou, tak Quantic určitě stojí za zvážení. Jak je u značky Arai zvykem, spolehnout se můžete nejen na její léty ověřenou pevnost konstrukce a skořepiny, ale i na vysokou kvalitu jejího vnitřního interiéru a vybavení.

V pražském Yshopu mají navíc k dispozici testovací sadu, takže si přilbu můžete před zakoupením vyzkoušet na své motorce a v provozu. Na prodejně je pak líbivá Arai Quantic Space Red dostupná za 18 990 Kč.

 

 

VNĚJŠÍ SKOŘEPINA

PB e-cLc (Peripherally Belted e-Complex Laminate Construction)
Konstrukce vnější skořepiny PB e-cLc má stylový organický tvar R75 a zajišťuje pevnost i nízkou hmotnost; je navržena pro maximální odrážení a rozkládání síly nárazu. Byly použity nové materiály, které nahradily AR-mat jako střední vrstvu, což vedlo k podstatnému snížení hmotnosti při zachování stejné pevnosti jako u konstrukce PB-cLc.

Variable Axis System (VAS)
Systém VAS významně snižuje polohu uchycení hledí, čímž umožňuje v průměru o 24 mm silnější vnitřní výstelku v oblasti spánků a ideální hladší tvar zvyšující schopnost odrazu dopadové energie. Díky tomu Quantic s rezervou plní limity normy Snell.

VENTILACE

Komplexní regulovatelné větrání má 12 větracích otvorů: 6 nasávacích a 6 výfukových. 3D logo Arai přivádí chladicí vzduch do dvou centrálních nasávacích bodů a dobře funguje i při nízkých rychlostech spolu se dvěma horními nasávacími otvory odvozenými od závodních auto helem Arai pro F1, dvěma čelními větracími otvory, dvoupolohovým posuvným otvorem a větracím otvorem s filtrem na bradě. Horký vzduch je účinně odváděn 3-cestným jednodílným zadním výfukem krytým spoilerem testovaným na okruhu Suzuka až do rychlosti 300 km/h, dvěma zapuštěnými bočními výfuky (s pěnovými přepážkami pro snížení hluku) a krčním výfukem.

 

 

 

HLEDÍ (PLEXI)

VAS Max Vision s fólií Pinlock
Plexi VAS MAX Vision zajišťuje vynikající viditelnost ve všech ročních obdobích a při všech typech jízdy.

Západka plexi
Vypůjčená z helem Arai pro F1, inovovaný 3D nový mechanismus západky zajišťuje plexi jako nikdy předtím, ale funguje hladce s intuitivním plynulým ovládáním jedním prstem i v rukavicích.

Protizamlžovaci fólie Pinlock
Účinně zabraňuje zamlžování hledí, a to i za extrémně vlhkých podmínek. Lze snadno čistit a měnit.

INTERIÉR

Kartáčovaný nylon
Interiér Quanticu byl od základu navržen s ohledem na maximální pohodlí, proudění vzduchu (dva otvory v oblasti čela ) a nízkou hmotnost. Vnitřek a lícnice lze snadno vyjmout pro čištění nebo úpravu. Všechny části (vyměnitelné i nevyměnitelné) lze čistit vlažnou vodou a jemným mýdlem.

Vyměnitelné lícnice i interiér
Obojí lze snadno vyjmout. Pro přizpůsobení každému jezdci jsou k dispozici lícnice a interiéry různých tlouštěk.

Kapsy na reproduktory interkomu
Vestavěné interkomy jsou oblíbené, ale problémem často bývá, že prostor pro reproduktor je omezený nebo prostě vůbec není, což způsobuje nepříjemný tlak na uši. Kapsy v helmách Arai poskytují dostatečný prostor pro montáž reproduktorů bez vlivu na komfort.

Facial Contour System (FCS)
Pro ještě lepší přiléhavost a zvýšení pohodlí dolní čelisti pracuje systém FCS s pěnovou pružinovou oporou v lícní podložce, která se stlačuje a zpět roztahuje, čímž poskytuje potřebnou oporu bez nadměrného tlaku.

Emergency Release System (ERS)
Umožňuje snadnější přístup ke zraněnému jezdci. Zatažením za integrované oranžové výstupky se lícnice vysunou, čímž se usnadňuje vyškolenému zdravotnickému personálu a záchranářům sejmutí helmy. Minimalizuje to riziko dalšího zranění.

 

A kouknout na ni můžete i na internetu na stránce www.yshop.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno