Pro pozávodní testy na okruhu Ricarda Torma ve španělské Valencii přivezla japonská továrna Suzuki svým jezdcům i novou specifikaci podvozku a motoru určenou pro sezonu 2018. Jak po tomto testu přiznal týmový manažer Davide Brivio, motorka sice po vizuální stránce vypadala totožně, jako ta letošní, uvnitř byla ale spousta věcí jinak.
„Testovali jsme motor s konfigurací pro rok 2018, byl to ale zatím jen prototyp. V letošní sezoně nás často trápily problémy na brzdách a při nájezdech do zatáček a bylo zřejmé, že tyto problémy způsobuje právě motor. Nový motor by nám měl poskytnou především čistší náběh výkonu, to by mělo pomoci i jezdcům,“ řekl Davide Brivio.
Poté pokračoval slovy: „Po testech ve Valencii vše nasvědčuje tomu, že nový motor je jasným krokem kupředu. Tyto novinky budeme testovat také při dalších testech v Jerezu, které nás čekají již v příštím týdnu. Poté v továrně přes zimu zapracují na vývoji a předpokládám, že pro lednové testy v Sepangu již motor budeme mít připravený ve finální specifikaci.“

zdroj: bikeracing.cz/speedweek.com, foto: Suzuki

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno