Karel Hanika to dokázal – po úspěchu v Red Bull Cupu si dnes připsal další výrazný úspěch – stal se Mistrem Evropy kategorie Moto3

Moto3
Fantastická zpráva dorazila do České republiky z jihu Španělska, kde o titul Mistra Evropy bojoval na okruhu Albacete i náš Karel Hanika. Vítěz letošního Red Bull MotoGP Rookies Cupu nejprve získal druhé místo v kvalifikaci a poté srdnatě bojoval v závodě nejslabší kategorie. V něm o vítězství jela početná skupina, ve které se brněnský závodník dokázal probojovat do čela poté, co v prvním kole ztratil několik pozic. Obrovskou přetahovanou nakonec Hanika ve šťastný konec proměnil v posledním kole, kdy za svými zády dokázal udržet všechny pronásledovatelé. Cílem projel jako vítěz, když druhého Bryana Schoultena z Nizozemí porazil o 0,086 sekundy. V těsném dojezdu byl třetí Australan Remy Gardner, starší syn legendárního šampióna GP500 z roku 1987, Wayne Gardnera (závodí ještě i třináctiletý Luca).
Zajímavostí jistě je i skutečnost, že domácí zástupci, kteří těží nejen ze znalosti tratě, ale i z nejkvalitnějšího národního šampionátu této třídy, se museli spokojit až se šestým místem, na kterém dojela mladičká María Herrera. Ta nestačila nejen na první trojici, ale ani na čtvrtého Andreu Migna z Itálie a Francouze Fabia Quartarana.

Supersport
Domácím úspěchem skončil závod kategorie Superstock, ve které se Mistrem Evropy stal Španěl Román Ramos před Rakušanem Stefanem Kerschbaumerem a dalším Španělem Albertem Lopezem. Těsně za pódiem skončil havlíčkobrodský Michal Prášek, který na čtvrté pozici zaostal za pódiem o necelých pět sekund. Druhý z českých jezdců, s Kawasaki startující Jirka Klejch, dokončil závod na 12. místě.

Superstock 1000
Mistrem Evropy kategorie Superstock 1000 se pro letošní rok stal domácí Xavi Forres, který v posledních pěti letech několikrát atakoval nejvyšší příčku a byť si z Albacete již odvezl pódiová umístění, z titulu se letos radoval poprvé. Nejlepším z českých jezdců byl dnes již tradiční účastník evropského finále, šlapanický Michal Filla, který závod dokončil na celkovém 5. místě. David Ouředníček statečně bojoval a v cíli to bylo 16. místo z 21 startujících jezdců.

1. Xavier Forres (SPA, Ducati) 20 kol / 30:25,573