Tovární jezdec Hondy Marc Márquez pokračuje v rekonvalescenci, chce se vrátit do kolotoče MotoGP ve Francii.

V úterý se Marc Márquez podrobil lékařské kontrole v nemocnici Ruber Internacional poté, co byl před čtyřmi týdny úspěšně operován kvůli nitrokloubní zlomenině první záprstní kosti na pravé ruce.

Klinický a radiologický průběh byl shledán jako uspokojivý, nicméně vzhledem k povaze zlomeniny a uplynulé době se lékařský tým pod vedením Dr. Rogera de Oña společně s Marquezem rozhodli pokračovat v jeho rekonvalescenci a přípravě během následujících týdnů a zaměřit jeho možný návrat na GP Francie, která se jede 12. – 14. května.

“Hlavním rizikem by nemusel být nutně jen případný pád, ale také třeba tlak z řídítek, který by mohl poškodit operovanou kost. Zejména proto, že je to velmi malá prasklina, ale je to prasklina, která ovlivňuje mobilitu palce, a to je jeden z nejdůležitějších prstů při brzdění,” vysvětlil MM na tiskové konferenci.

Iker Lecuona z Teamu HRC ve WorldSBK nahradí Marca Marqueze pro nadcházející Grand Prix Španělska.

 

Marc Márquez

„Včera jsme provedli další CT vyšetření a potvrdilo se, že přestože se zranění vyvíjí příznivě, kost se ještě nezahojila a závodění v Jerezu by bylo riskantní. Společně s lékařským týmem jsme se rozhodli neriskovat, počkat ještě dva týdny a vrátit se v Le Mans. Velmi mě mrzí, že vynechám Grand Prix Španělska, protože ta je vždy výjimečná, kvůli atmosféře, závodění v domácím prostředí, a především kvůli tomu, že vidím a užívám si fanoušky. Budu pokračovat v rehabilitaci a pracovat na tom, abych byl co nejdříve zpět. Děkuji vám za vaše vzkazy podpory“

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: repsol-honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno