Italský závodník Valentino Rossi je přesvědčen o tom, že pokud bude nový motocykl GP15 konkurenceschopný, musí letos počítat i s jezdci na strojích Ducati

Devítinásobný mistr světa Ital Valentino Rossi před startem letošní sezony královské kubatury MotoGP rozhodně nepodceňuje ani svého bývalého zaměstnavatele, tovární tým boloňské fabriky Ducati. Dle Rossiho záleží ale především na tom, jaký dokáže továrna udělat pokrok při stavbě nového motocyklu Desmosedici GP15.
 
První letošní testy na malajském Sepangu jezdci továrního týmu Ducati ovšem absolvovali ještě s loňským motocyklem GP14.3, do nadcházejících testů v druhé polovině února ale již Iannone i Dovizioso vyrazí na zbrusu nové motorce GP15.
 
Valentino Rossi: Ducati nám může letos konkurovat
 
„Myslím si, že v současné chvíli jsou na tom u Ducati dobře, ale jejich úspěch v letošní sezoně bude záležet především na tom, jaký se jim podaří udělat krok kupředu s novou motorkou GP15. Pokud bude nová motorka konkurenceschopná, troufám si říct, že budou moci bojovat s námi i Hondami. Jsou rychlí a mají také výhodu možnosti použít extra měkkou pneumatiku. Uvidíme ale, jestli pokud zrychlí, bude pro ně tato pneumatika stále výhodou,“ řekl Valentino Rossi.

Foto: ducati.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here