Valentino Rossi má pro příští sezonu opět stejné cíle, chce především bojovat o svůj desátý titul mistra světa.

Valentino Rossi je aktuálně nejstarším pilotem ve startovním poli královské kubatury MotoGP, ale jak sám přiznává, nad odchodem do závodnického důchodu zatím rozhodně nepřemýšlí. Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že Rossi má i ve svých 39 letech stále obrovskou chuť vyhrávat.

Jeho jasným cílem pro rok 2018 tak zůstává bojovat o mistrovský titul. Mezi další cíle, jak doktor prozradil, patří dále také vyhrávat v jednotlivých závodech anebo bojovat alespoň o pódiová umístění.

„Neustále sleduji kluky z mé akademie nebo také mladé jezdce v Moto3 a Moto2 a je pravdou, že občas mi přijde, že už jsem unavený. Ale potom usednu na motorku a vyjedu na trať, pak je vše jinak. Obrovskou sílu mi stále dodává čas strávený s mým týmem. Bez debat je mým jasným cílem opět bojovat o mistrovský titul, druhým cílem je pak bojovat o vítězství v jednotlivých závodech nebo pódiová umístění. V budoucnu by pro mne bylo určitě zajímavé založit si vlastní tým v MotoGP, ale to je jiný svět, tam potřebujete mít na své straně i továrnu a spoustu dalších věcí. Nyní se soustředíme především na menší kubatury,“ řekl Valentino Rossi.


zdroj: bikeracing.cu/speeweek.com, foto: yamaha-racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno