Na letošní Velkou cenu Indonésie nebude v dobrém vzpomínat Filip Salač a jeho příznivci. Po technických problémech v trénincích a skvěle zajeté kvalifikaci se fanoušci našeho jezdce těšili na bitvu o další hodnotný výsledek a body do celkového hodnocení.

Studená sprcha však přišla krátce po startu, když Filip ztratil hned několik pozic a po pádu ve druhém kole ze závodu odstoupil.

Závod kategorie Moto2 byl vypsán na 22 kol, Filip Salač uzavíral na gridu první řadu, ale start mu nevyšel úplně dobře. V polovině úvodního kola se ještě držel v první desítce, ale rychle se začal propadat až do druhé poloviny startovního pole. Po kontaktu s Ogurou spadl a musel ze závodu odstoupit.

 

 

 *„Po vydařeném včerejšku to dneska nevyšlo. I když jsem si věřil na nejlepší desítku, před startem jsem byl trochu ve stresu, protože motorka na gridu nechtěla nastartovat.”

*„Asi třikrát jsem musel resetovat zapalování, což mě trochu rozhodilo. Start se mně nepovedl, propadl jsem se někam k osmému nebo devátému místu. Hned v prvním kole jsem měl kontakt s některým ze soupeřů, drknul mi do řídítka, a to mě vyslalo ven z trati. Přišel jsem o další pozice, v té chvíli jsem byl asi osmnáctý. Ve druhém kole jsem měl další kontakt, tentokrát s Ogurou.”

*„To už jsem bohužel neustál a šel k zemi. Nebyl to od něho úplně čistý manévr, myslím, že dostal i penalizaci, ale stalo se. Pro nás smolný závod. Všechno jsme sice ovlivnit nemohli, ale v prvním kole jsem chyboval já, motorka fungovala dobře. O to víc se těším do Austrálie, kde se nám před rokem dařilo. Díky všem, co mi věří a dávají mi sílu do dalších závodů,“ popsal dnešní den Filip Salač #12.

Závod kategorie Moto2 na okruhu Pertamina Mandalika Circuit vyhrál Pedro Acosta, druhé místo obsadil Aron Canet a stupně vítězů doplnil třetí Fermín Aldeguer.

 

 

 


Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno