Závěrečný závod letošní sezóny motocyklového šampionátu Enduro sprint se uskuteční tento víkend 4. a 5. listopadu v areálu Automotodromu Brno.

Trať podniku, který se jede pod taktovkou Českomoravské asociace motocyklového sportu, povede na nezpevněných plochách v bezprostřední blízkosti závodní dráhy.

„Společně s pořadatelem jsme se po důkladné obhlídce areálu shodli, že na Masarykově okruhu dokážeme uspořádat plnohodnotný závod, který splní přísná měřítka jezdců na rozmanitost trati. Naším dlouhodobým cílem je otevřít Masarykův okruh široké veřejnosti a enduro závod je dalším vítaným dílem do této skládačky.

Účastníkům navíc dokážeme nabídnout nadstandardní zázemí, což je určitě příjemný benefit. A nepochybuji o tom, že i divácky bude podnik nesmírně atraktivní,“ říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

 

 

Hlavní diváckou zónou se stanou přírodní tribuny C a F, ze kterých bude výhled na velkou část rychlostních zkoušek.

Trať se skládá ze dvou rychlostních zkoušek – cross testu a enduro testu. Pro cross test pořadatelé využili prostor offroadové dráhy naproti tribuně C a většinu tribuny D. Enduro test povede v zalesněných částech areálu.

Sobotního závod bude začínat na startovním roštu závodní trati a jezdci dostanou možnost projet jedno kolo přímo po dráze: „Není to povinné, ale byla by škoda této příležitosti nevyužít. Je to bonus pro všechny startující. Kdo nebude chtít, může vyrazit přímo ke startu první rychlostní zkoušky,“ vysvětluje předseda divize Enduro CAMS Jiří Kučera. V návaznosti na kategorii v sobotu jezdci odjedou čtyři, respektive pět kol. V neděli pak o kolo méně. Délka jednoho okruhu je zhruba 11 kilometrů.

„Z parametrů trati jsem nadšený. Nenapadlo by mě, že v srdci Automotodromu dokážeme vytvořit enduro test, který bude mít z mého pohledu světové parametry. Je to pro mě velmi příjemné překvapení a očekávám v naší komunitě velký úspěch.

Stavěli jsme trať podle citu a možností, které les v areálu nabízí, a zdaleka jsme nevyužili veškerý potenciál prostor. Věřím, že si letos vše sedne a budeme se na Masarykův okruh vracet pravidelně,“ hodnotí nově vzniklou spolupráci Kučera.

Diváci mají vstup zdarma. Pohybovat se lze ve všech otevřených částech areálu včetně paddocku. Je nutné dbát pokynů pořadatelů a věnovat zvýšenou pozornost projíždějícím motocyklům. Parkovat je možné na tribuně C a na parkovištích před vjezdem do paddocku. Po celou dobu konání akce je otevřena restaurace GRID.

 

 


zdroj: TZ AMD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno