Tým FÜSPORT – RT Motorsports by SKM – Kawasaki dokončil sestavu týmu WorldSSP300 pro rok 2024. Nechybí ani místo pro našeho pilota.

Po předchozím oznámení úřadujícího šampióna IDM Supersport 300 Iniga Iglesiase ze Španělska nyní podepsal smlouvu na rok 2024 také Čech Petr Svoboda.

Petr závodil za tým FÜSPORT – RT Motorsports by SKM – Kawasaki ve WorldSSP300 také v roce 2023 a odvedl fantastickou práci, včetně double vítězství na okruhu TT v nizozemském Assenu a vedení v průběžném pořadí mistrovství světa v několika závodech.

Díky třetímu místu také v italské Imole se Petr stal jedním z nejúspěšnějších jezdců WorldSSP300 v roce 2023, což mu nakonec vyneslo skvělé šesté místo v konečném pořadí.

Cíl pro rok 2024 je pro tým FÜSPORT – RT Motorsports by SKM – Kawasaki jasný: bojovat o titul mistra světa v šampionátu WorldSSP300 v roce 2024 s Petrem i Inigem.

 

 

Petr Svoboda

“Jsem velmi rád, že můžu oznámit setrvání s RT Motorsports by SKM. Dokázali jsme toho hodně společně a doufám, že ještě hodně dokážeme. Měli jsem dobré i špatné chvíle, ale vždy jsme spolu tvrdě pracovali jako rodina. Moc se těším na příští rok, také s mým novým týmovým kolegou Inigem. Myslím, že toho můžeme hodně dokázat, více, než letos. Také bych chtěl poděkovat všem, co mi pomohli uskutečnit pokračování ve WorldSSP300, speciálně díky WRP Wepol Racing, díky kterému mohu závodit. Nyní je na čase se pořadně připravit na první testy.”

 

Manažer týmu Rob Vennegoor

“Se sestavou pro rok 2024 jsme spokojeni. Petr i Inigo vědí, co to znamená být úspěšný ve WorldSSP300, a proto máme pro příští sezónu za cíl získat světový titul. Je to vážná výzva, kterou však sebevědomě přijímáme. Brzy oznámíme náš plán intenzivních testů. Každopádně se nemůžeme dočkat prvních testovacích metrů. V současné době tvrdě pracujeme na přípravě těchto zimních testů a dokonale plníme plán. Pro rok 2024 to tedy vypadá pozitivně!”

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto tým FÜSPORT

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno