Se zajímavou úvahou přišel v těchto dnech německý speedweek.co, podle které je Marc Márquez v MotoGP na cestě ke značce KTM .

Španělský závodník Marc Márquez je již mnoho let spjat s továrnou Honda. Na motocyklech Repsol Honda Teamu získal své nejvýraznější úspěchy, včetně titulů v královské kategorii MotoGP. Španěl má platnou smlouvu s HRC do konce roku 2024 a zdálo by se, že z této strany je vše v pořádku.

Problémem jsou ovšem kvality motocyklu RC213V, které evidentně nedosahují kvalit strojů jejich soupeřů. Jak známo, Marc Márquez jezdí neustále na limitu motocyklu, a i proto padá častěji než mnozí jeho soupeři. Řešením by byl přestup do jiné továrny.

 

Již na začátku sezony dala Yamaha, Ducat a Aprilia najevo, že o Márqueze zájem z jejich strany není, ale jak uvedl SEEDWEEK.com, stále velmi úzké vazby mezi vlivným manažerem Grand Prix Aki Ajem, za kterého Márquez na začátku své kariéry startoval, ale i přátelství s manažerem týmu Red Bull KTM, panem Francesco Guidottim, hledají společné řešení, na jehož konci by mohl být přestup Marca Márqueze ke KTM již pro sezonu 2024, a to v týmu LCR, který by přešel k materiálu KTM.

„Když může mít Ducati osm míst, proč bychom si nemohli nárokovat šest?“ říká na stránkách speedweek.com právě Francesco Guidotti. Problém je, že Dorna nechce uvolněné místo po Suzuki poskytnout zákaznickému týmu, ale pouze továrnímu. KTM musí tedy přesvědčit některý ze zákaznických týmů, aby začal používat jejich materiál.

Jak zjistil speedweek.com, Pierer Group je v kontaktu s majitelem týmu LCR Luciem Cecchinellem a chce ho přivést do tábora KTM. Cecchinello má platnou smlouvu s Hondou do konce roku 2024, tedy stejně jako Marc Márquez, nicméně stále „živé“ vazby na Red Bull by týmu LCR mohly pomoci k „přesvědčení“ HRC o předčasném ukončení vzájemného partnerství mezi HRC a LCR. Speedweek.com tedy přímo oslovil Luccia Cecchinella, majitele týmu LCR Honda a…„Na otázku, zda smlouvu dodrží, Cecchinello odpověděl výmluvným mlčením,“ prozradil německý server.

A proč je do celé záležitosti okolo Marca Márqueze zapojen také Aki Ajo? Týmového kolegu by případnému pilotu KTM Marcu Márquezovi totiž měl dělat patrně aktuálně nejlepší jezdec střední kategorie Moto2, Španěl Pedro Acosta, pro něhož právě Ajo a KTM hledají místo v královské kategorii MotoGP.

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto honda.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno