Příjemným překvapením závěrečného závodu Alpe Adrie byl start našeho nejlepšího jezdce z přírodních okruhů, Marka Červeného.

Letošní třetí nejlepší jezdec IRRC Superbike za svým mosteckým vystoupením zanechal skvělý dojem, když zdatně čelil silným soupeřům, specialistům na závodní autodromy. Již v kvalifikaci si Mara dokázal časem 1:38,959 zajistit start z 11. pozice.

V prvním závodě se neustále zlepšoval a nakonec projel cílem na výborném sedmém místě, a to jako třetí nejlepší český závodník! Svůj vzestupující trend předvedl i v neděli, kdy se ve druhém závodě ještě o jednu pozici zlepšil, a to na šesté místo celkově a druhé mezi Čechy.

Jezdec, který po závodech přiznal, že v závodě na této úrovni jezdil na autodromu naposledy v roce 2002!

Mára byl především spokojený se svým nejlepším dosaženým časem na jedno kolo, když se stopky časoměřičů zastavily na hodnotě 1:37,736.

 

 

Marek Červený

„Přijeli jsme se sem jen povozit. Chtěli jsme si zatrénovat. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Jsme za to strašně rádi, jsme strašně rádi za čas. Já jsem hrozně spokojený s časem, který se mi podařilo zajet teď v nedělním závodě. Vůbec jsem v něco takového nedoufal. Myslím, že můžeme být jenom spokojení.“

 

Kompletní výsledky AAIMC z Mostu naleznete zde….

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: petr štola

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno