Na Masarykově okruhu se tento víkend 26. a 27. října uskuteční poslední závodní akce letošní sezóny. Šampionát Czech Drift Series nabídne ve svém závěrečném podniku souboj středoevropské špičky v jízdě řízeným smykem.

Účastníci brněnského klání startují ve dvou kategoriích SEMI-PRO a PRO. „Každá z těchto dvou kategorií se pojede v jiné části závodní dráhy. Závodníci kategorie PRO se divákům představí v oblasti Stadionu, tedy přímo pod přírodní tribunou C. Druhá závodní třída bude jezdit od Schwantzovy zatáčky až na úroveň závěrečného stoupání dráhy,“ vysvětluje manažerka akce za Automotodrom Brno Jana Božková. Snažení SEMI-PRO jezdců tak bude možné pozorovat z přírodní tribuny F.

Nedělní finále se pojede v tandemu

Princip obou závodních tříd spočívá v průjezdu několika zatáček řízeným smykem, přičemž finálové jízdy se pojedou v tandemu. „Pro diváky je to atraktivní záležitost, protože mají možnost pozorovat souboj dvou vozů, jejichž řidiči na sebe po celou jízdu navzájem vytváří tlak. Často tak dochází i ke kolizím a nikdy není dopředu jasné, jak jízda dopadne,“ dodává Jana Božková. Víkend začíná tréninky a kvalifikacemi, finálové souboje jsou na programu v neděli.

Rozhodčí při všech jízdách hodnotí několik základních parametrů, jako je přesnost jízdy vytyčenou trasou, velikost průjezdového úhlu, celková plynulost vozu a napojování jednotlivých driftů. V rámci tandemových jízd je zásadní i vytváření tlaku na soupeře, respektive adaptace na něj.

 

Přístup do paddocku a na přírodní tribuny

Pro diváky budou otevřeny přírodní tribuny C a F, stejně jako paddock. Jednodenní vstupné zájemci pořídí za 150 korun přímo na pokladnách Masarykova okruhu v době konání akce. Parkovat bude možné zdarma u otevřených tribun.

Přístup hlavní branou u sedadlových tribun bude uzavřen.

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno