Čekali bychom to od jakéhokoliv výrobce dřív, než od toho nejtradičnějšího a přeci, H-D dnes překvapuje svoji prvotinu na poli elektromotorek s názvem Livewire

Na hodinách odpočítávajících představení Livewire na oficiální microsite sice ještě nějaký čas zbývá, do světa ale unikly první fotky a také pár informací. Jestli jste tomu ještě neuvěřili, tak tedy naplno – o pohon tohoto stroje se stará třífázový indukční elektromotor s výkonem 74 koní70 Nm točivého momentu. Převedeno do reality, z nuly na sto by měl tento Harley zrychlovat kolem 4 sekund.

 

Velikost baterie zatím neznáme, ale zahraniční servery ji odhadují na 7 kWh, což je o trochu nižší, než má konkurence v podobě Brammo Empulse nebo Zero SR. Informace o dojezdu ani rychlosti dobíjení zatím nevíme, ale budeme článek doplňovat.

 

Tak co říkáte? Vcelku revoluční krok od tak tradičního výrobce, jako je H-D, co? Podle nás se snese na hlavu managementu z Milwaukee pěkná řádka nadávek od staromileckých zákazníků. Každopádně, tohle vypadá, že se první velký výrobce reálně pouští do elektriky. Trochu nám to přijde, že je dnes zlomový den. Budoucnost dorazila.

 

Poznámka: Vzhledem k tomu, že motorka ještě nebyla oficiálně představena, čerpáme informace z nepotvrzených zdrojů. Po představení doplníme, opravíme.

Foto: Asphalt and Rubber

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here