Macháček a Plechatý neudrželi pozice, do čela se vyhouplo trio domácích čtyřkolkářů.

KM Racing Team

Jestliže jsme po pondělní etapě Rallye Dakar psali o argentinském náporu či ofenzivě proti české dvojici, tak v úterý to domácí motocyklisté dovedli k dokonalosti. Králem etapy s cílem v San Salvador de Jujuy se v kategorii quadů stal Tomas Maffei před Sebastianem HalpernemAlejadrem Patronellim. Až za tímto trojblokem přijelo do cíle duo stáje KM Racing Martin PlechatýJosef Macháček. Novým lídrem maratónské soutěže je Halpern.

Náskok argentinských hvězd během měřených úseků postupně narůstal a v cíli časomíra ukázala ztrátu větší než dvacet minut. Pětinásobný dakarský šampión Macháček navíc obdržel za pondělní překročení rychlosti jedenáctiminutovou penalizaci.

„Dneska šlo o to takticky a bez chyb projet trať a plně se věnovat navigaci. Myslím, že penalizaci dostane i řada dalších závodníků, protože neprojeli požadované body,“ myslí si třiapadesátiletá motocyklová legenda.

Velice unavený přijel do cíle Plechatý. „Měl jsem řadu technických problémů, hlavně s palivovým čerpadlem. Pak jsem deset minut opravoval deformovaný ráfek předního kola,“ krčil rameny, ale vzhledem k tomu, že neudělal žádnou navigační chybu a projížděl trať podle kontrolních bodů, byl poměrně spokojený.

O další tři příčky se prokousal dopředu Slovák Ivan Jakeš. Je už pětadvacátý, ale jednoduché to určitě neměl. Stejně jako jeho stájového druha z KM Racingu Davida Pabišku ho potkaly problémy s navigací. Český motocyklista si ale na rozdíl od Jakeše v celkovém pořadí mírně pohoršil. Oba přejeli jeden z kontrolních bodů a museli se vracet. David tak ztratil dvacet a Ivan deset cenných minut.

Foto: KM Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here