Svět je plný šikovných designérů, stačí je jen objevit. Jedním takovým určitě bude Ital Alessandro Lupo, který právě letos odpromoval s velmi zajímavou diplomovou prací. Jeho návrhem je supersport Audi, překvapivě jednostopý

 Základní otázka zní, proč by Audi neměla konkurovat BMW také na poli motorek. Mladý italský designér Alessandro Lupo (22 let) si na to odpověděl jasně. Proč nespojit technické znalosti Audi a Ducati, která také patří do koncernu? Základním zadáním Alessandrovi diplomky se tedy stal supersport Audi Motorrad 10R.

 

Podle vlastních slov se Lupo snažil při designu převést na motorku typické rysy značky Audi, my můžeme říct, že tam trochu vidíme i Aprilii RSV4 a Ducati Panigale. Každopádně ladný ač agresivní vzhled, lehkost a zajímavá technická řešení. Alessandro použil čtyřválec do V s úhlem válců 65° o objemu 999 cm3, u kterého předpokládá výkon kolem 190 koní. Ten je umístěn v lehkém lehkém hliníkovém rámu a sám funguje jako samonosný prvek. Na motorovém bloku je také přichycena kyvná vidlice.

 

Mistr Lupo o sportovních motorkách nejspíš bude něco vědět, soudě dle použitých komponentů jako jsou podvozek Ohlins Racing, kovaná kola OZ nebo brzdy Brembo. Díky použití lehkých materiálů by měla motorka vážit 164 kg suché hmotnosti, což je pro srovnání úplně stejně jako Ducati 1199 Panigale. Že by náhoda? Ať tak, či onak, za svou designovou kreaci Lupo dostal titul v oboru průmyslového designu na univerzitě v Palermu a podle nás si ho zasloužil. Co na to Audi?

Foto: Alessandro Lupo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here