Tahle Kawasaki Ninja 400 vypadá na první pohled neodolatelně pro někoho, kdo ví, že na malé je někdy větší sranda než na velké.

Lak je hluboký a zanechal ve mně dojem, že jej kamínky jen tak neomlátí. Palubní počítat jednoduchý, čitelný a snadno ovladatelný, prostě žádné zbytečnosti. Nejvíce ale zaujme jízdní pozice, která je nadprůměrně uvolněná i pro mých 180 centimetrů. Řídítka nejsou úzká ani široká, ale tak akorát pro mě. Stupačky jsou níže posazené a sedlo pro mě osobně bylo komfortní.

Při rozjezdu hned zaujme klidný a citlivý chod lankové spojky. Motor se sbírá i od velmi nízkých otáček bez větších protestů v podobě vibrací. Převodovka je poskládaná tak na půl. První tři kvalty jsou kratší a druhé tři kvalty jsou odstupňované na větší cestovní rychlosti. Motor se sbírá velice ochotně a ve středním pásmu kolem 7000 otáček má už slušný tah, který jde až téměř k omezovači. Na čtyřstovku velice překvapivé pro ostatní konkurenty v této kubatuře.

 

 

Podvozkově je to akorát vyvážené mezi okruhem a silnicí. V továrním nastavení není měkká ani tvrdá. Naštěstí se zadní pružina nechá přitvrdit, takže možnosti s ní pracovat zde jsou. Motorka se vede velice jistě, přední guma se zařízne kdykoliv, stačí pouze správně poručit, a to i díky samozřejmě velice nízké váze.

Na rychlých překlápěčkách se nenechá rozhodit a jediné, co mě poté limitovalo, jsou hlásiče na stupačkách, což je řešitelné.

Brzdy jsou v této kubatuře velice zábavné. Moc je nepotřebujete, ale jezdit bez nich by se orgánům nelíbilo. Přední pumpa je axiální a bohatě to stačí. Zahryzne se do kotouče dostatečnou silou. ABS je nevypínatelné, ale Kawička umí jet bokem i na přední, aniž by do toho zasahovalo.

Dráždit malé obsahy má své ohromné kouzlo, kdo to nezkusil, ten nepochopí. „Za málo peněz ještě více než mnoho muziky“ – to je docela výstižná věta a já vím, že jsem se s touhle čtyřstovkou neviděl naposledy!

 

 

 

Pro koho je?

Kup si ji, když…

  • toužíš jednou jezdit na velkých supersportech,
  • rád experimentuješ, zkusíš to i s okruhem,
  • máš někoho, kdo ti pomůže se rozjezdit.

Nekupuj si ji, když…

  • chceš jen sedět a mít všechno zadarmo,
  • jenom kecáš a neumíš pořádně ani na kole!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here