Ředitel společnosti Dorna prohlásil, že rozhodnutí ředitelství závodu nemohl nijak ovlinit, nicméně bude s jezdci na téma incidentu v Argentině hovořit.

 

Dalším z těch, kteří se vyjádřili k riskantnímu chování Marca Márqueze v rámci Grand Prix Argentiny, byl přímo generální ředitel promotérské společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta. Jak ale Ezpeleta prohlásil, aktuálně není v jeho kompetencích, aby nějak mohl rozhodovat o následcích tohoto incidentu.

 

Jak Ezpeleta potvrdil, již dva roky Dorna nemůže mluvit do složení ředitelství závodu ani nijak jejich rozhodnutí ovlivňovat. Proto Ezpeleta dodává, že respektuje aktuální rozhodnutí ředitelství závodu, nicméně při jednání s jezdci v rámci příští Grand Prix se k tomuto tématu chce vrátit.

 

„Již dva roky nemá Dorna žádné rozhodující slovo ve věci volby stewardů do ředitelství závodu, všichni jsou vybíráni lidmi z FIM a IRTY. To znamená, že v Argentině udělali svá rozhodnutí, které jsme my ze strany Dorny nemohli nijak ovlivnit. Počítám ale s tím, že v rámci příští Grand Prix budeme o této situaci s jezdci diskutovat. Věřím, že se z toho všichni poučíme,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

Report ze závodu můžete číst …ZDE

 


Zdroj: bikeracing.cz / foto: Dorna

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here