Valentino Rossi v jednom z rozhovorů prohlásil, že Andrea Dovizioso to v příštím roce s Jorge Lorenzem nebude mít rozhodně jednoduché

Devítinásobný mistr světa Ital Valentino Rossi v jednom z nedávných rozhovorů komentoval současný přestupový kolotoč v královské kubatuře MotoGP, kdy se dostal samozřejmě také k odchodu Jorge Lorenza do továrního týmu Ducati nebo přestupu Andrey Iannoneho k továrnímu týmu Suzuki.
 
Jak samotný Valentino prohlásil, nový týmový kolega Jorge Lorenza – Andrea Dovizioso to s tímto jezdcem v továrním týmu Ducati nebude mít rozhodně jednoduché. Zároveň ale Rossi dodává, že očekává od Jorgeho už v úvodu působení u Ducati dobré výsledky. Hlavní příčinou je fakt, že Ducati udělali obrovský pokrok ve vývoji motocyklu.
 
 
„To, že Ducati utvořila tým Lorenza s Doviziosem bylo logické rozhodnutí. Dovi je zcela jiný typ jezdce než Iannone a jsem přesvědčen o tom, že pro týmovou spolupráci s Lorenzem je vhodnější. Na druhou stranu je ale fakt, že s Lorenzem to nemá žádný jezdec jednoduché. Věřím ale, že Lorenzo bude na Ducati silný už od začátku. Stejně tak bude zajímavé pozorovat Iannoneho na Suzuki, protože aktuálně je to jeden z nejrychlejších jezdců ve startovním poli. Letos udělal pár chyb, kdy zahodil motorku, ale i přesto byl neustále rychlý. Myslím si, že Suzuki není o moc horší než Ducati, takže od něj můžeme i v příštím roce očekávat silné výsledky,“ řekl Valentino Rossi.

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here