Ve 4SR neustále pracujeme na zvyšování bezpečnosti našich výrobků a pro rok 2020 tomu není jinak.

Je známo, že 4SR vyniká nad masově rozšířenými značkami tím, že kombinézy pro standardní zákazníky jsou totožné se závodními kombinézami, které oblékají jezdci v šampionátu BSB nebo WSBK. To je skutečně ojedinělý přístup, většinou si totiž obyčejný smrtelník na top produkty mnohých značek ani nesáhne. Ale to je zase jiný příběh.

Tento rok jsme se zaměřili na produkty kompatibilní s airbagovými systémy, které jsou již na trhu, a podrobili je testu v závodních podmínkách BSB. Ptáte se, pro jaký systém jsme se rozhodli? Správná otázka. Protože víme, že každý systém má své výhody i nevýhody, chtěli jsme zákazníkovi dát na výběr. Nechtěli jsme striktně určovat, jaký systém použít, proto jsme vyvinuli kombinézu s přívlastkem Airbag Ready, tedy AR. Jak název napovídá, naše kombinéza je připravená na airbag. Tím může být jakýkoliv nezávislý systém určený pod oděv.

Technologie airbagových systémů je na počátku svého vývoje a dá se předpokládat, že výrobci budou vesty rychle inovovat. Majitel kombinézy Airbag Ready má možnost volby. Může si vybrat ze stávající nabídky, později může systém vyměnit za jiný nebo používat kombinézu bez airbagu. Na trhu existuje již teď mnoho rozdílných systémů, a ne každý musí vyhovovat právě vám.

Příkladem může být hmotnost. Ta začíná například u systému In&motion kolem 1,2 kg, téměř dvojnásobek váží systém Tech-Air, jsou to přibližně 2 kg. Oba tyto systémy můžete do kombinézy 4SR Airbag Ready naistalovat a je pouze na vás, který si vyberete. Vozit skoro 1 kg navíc se totiž nemusí líbit úplně každému.

Ke zmiňovanému systému Tech-Air jsme vyvinuli vlastní kabel s LED diodami pro kontrolu funkce airbagu, který lze k 4SR kombinéze Racing AR dokoupit.

 

Druhým příkladem může být prodyšnost těchto systémů, nebo spíše schopnost profouknutí. Málokdo si uvědomuje, že airbag je vlastně „igelitový pytel“, který je zcela neprodyšný. Jelikož se bavíme o motocyklových produktech, které používáme převážně v létě, je dobré si vybrat takové řešení, které bude zakrývat pouze nejnutnější část těla a celá kombinéza zůstane maximálně prodyšná.

Výhod a nevýhod jednotlivých systémů je mnoho, může to být i rychlost aktivace systému při pádu nebo pořizovací cena. Nezapomínejte také porovnat výši provozních nákladů, zda jste schopni výměnu prázdných bombiček zajistit sami, nebo budou zapotřebí pravidelné revize.

 

Je dobré mít na výběr, tedy univerzální kombinézu, která zachovává možnost volby. A tou právě 4SR Airbag Ready je.

Více na www.4SR.cz

 

 

 

 


PR – komerční prezentace

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno