Přípravy na novou motocyklovou sezónu jsou v plném proudu a ACCR Czech Talent Team – Willi Race a Smrz Racing – Willi Race nastiňují plány pro rok 2020.

ACCR Czech Talent Team – Willi Race rozjíždí druhou sezónu v mistrovství světa Superbiků ve třídě Supersport 300. Po loňském dobrém debutu pokračuje v úsilí dostat mladé české talentované závodníky do mistrovství světa. Tím letošním želízkem v ohni bude Miloslav Hřava. Míla už okusil závody mistrovství světa, když v loňském roce s týmem absolvoval závěr sezóny.

V letošní sezóně se tým rozšíří na druhou část, která se bude jmenovat Smrz Racing – Willi Race. To z důvodu, že v současné chvíli nejsou další jezdci, kteří by do ACCR Czech Talent Teamu mohli vstoupit. Za Smrz Racing proto nastoupí dva španělští jezdci, díky kterým tým získá další zkušenosti pro nadcházející sezóny, než bude více jezdců splňující všechny podmínky. Barvy budou hájit Alejandro Carrión a Luis Miguel Verdugo. Oba dva mají zkušenosti ze španělských šampionátů, kde je dlouhodobě nejlepší a nejtěžší konkurence. Alex v loňském roce skončil v ESBK na 3. místě.

V současné chvíli tým ve svých dílnách ladí motorky pro tuto sezónu, kdy jezdci opět pojedou se základem v Kawasaki Ninja 400 s podporou Kawasaki ČR a dealera Kawasaki SMRŽ auto – moto.

 

 

Jakub Smrž – manažer týmu

“V letošní sezóně budeme mít bohužel jen jednoho českého jezdce startujícího za ACCR Czech Talent Team – Willi Race a tím bude Míla Hřava. Bohužel nejsou volní jezdci, kteří by kvalitativně splňovali podmínky pro WSSP300. Máme mladou generaci, která ještě nesplňuje minimální věk 15 let a těm se budu věnovat v rámci testování a národního šampionátu, abychom v budoucnu měli kompletní český tým.”

“Tím pádem jsem musel tým rozšířit na druhou část Smrz Racing – Willi Race, kde budou startovat dva mladí jezdci ze Španělska Alejandro Carrión a Luis Miguel Verdugo. Oba jsou velmi talentovaní a věřím, že kromě technického přínosu pro tým přinesou i potřebné dobré výsledky. Momentálně pracujeme na přípravě motorek, abychom co nejdřív vyrazili testovat. V zimě jsme se hodně věnovali vývoji a zlepšení nedostatků v loňské sezóně, kdy jsme sbírali zkušenosti.”

 

Miloslav Hřava

“Na novou sezónu se moc těším. S týmem jsem už v loňském roce vyzkoušel dva závody mistrovství světa a byla to výborná zkušenost. Nyní už vím, co mě čeká a proto se intenzivně připravuji a makám na fyzické přípravě. Moc děkuji tátovi, rodině a týmu za důvěru a příležitost pokračovat v tomto šampionátu.”

 

 

Alejandro Carrión

“Jsem moc rád za příležitost, který mi dal tento tým v mé debutové sezóně v mistrovství světa Supersportů 300. Sen se stává skutečností a už se těším, až sezóna začne. Poté, co jsem závodil dva roky ve španělském šampionátu, kde byla velká konkurence a kde jsem se toho hodně naučil, si myslím, že jsem připraven čelit této nové výzvě. Hlavním cílem je se co nejrychleji adaptovat na formát šampionátu a tým, abych do toho mohl dát všechno a bojovat s těmi nejlepšími. Děkuji Jakubovi, Ismael a Josemu Manuelovi za to, že mi od první chvíle důvěřovali. Bez nich by tohle nebylo možné.”

 

Luis Miguel Verdugo

“Jsem opravdu šťastný, že budu moci letos závodit ve světových Superspotech 300. Bude to úžasné. Myslím si, že spolu s týmem odvedeme v sezóně skvělou práci. Trénují víc, než v loňském roce, abych mohl v závodech bojovat o co nejlepší pozice, takže si myslím, že rok 2020 bude velice dobrý rok.”

#WorldSSP300 #WorldSBK #ACCR #accrczechtalentteam #willirace #smrzracing

Sledujte ACCR Czech Talent Team – Willi Race na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/CzechTalentTeam/

Instagram: https://www.instagram.com/accr_czech_talent_willi_race/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno