Andrea Iannone zná termín jednání FIM o jeho dopingovém nálezu, o Italově další kariéře se bude rozhodovat 4. února.

Dne 17. prosince 2019 vybuchla bomba v podobě zveřejnění výsledku antidopingové kontroly u Andrea Iannoneho, která mu byla učiněná během Grand Prix Malajsie v Sepangu. Bylo zjištěno, že Ital použil zvýšené množství látky zvané drostanolon (vysvětlení níže). Andrea Iannone požádal o analýzu vzorku B, který se dle italského Gazzetta dello Sport ukázal také pozitivní na stejnou anabolickou látku.

FIM nyní stanovilo datum slyšení u antidopingového soudu. Ten se bude konat 4. února 2020 ve švýcarském Mies a Iannone při něm může předložit důkazy o své nevině. V případě uznání viny může být italskému továrnímu jezdci Aprilie zastavená činnost až na čtyři roky.

 

 

Po jednání 4. února 2020 bude mít antidopingová komise FIM 45 dní na to, aby zhodnotila všechny důkazy a následně stanovila rozsudek. Zdůrazněme, že Iannone se hájí tím, že o požití drostanolonu nevěděl, že mu byl patrně přidán v Asii do stravy.

Jasné je, že Andrea Iannone nenastoupí k prvnímu letošnímu testu MotoGP, který proběhne od 7. do 9. února v Sepangu. O tom, zda bude pokračovat v závodění, se rozhodne dle přijatého rozsudku. V případě, že bude Iannonemu zastavená závodní činnost, nastoupí na jeho místo někdo z náhradníků. Nejvíce se spekuluje o Italu Lorenzo Savadorimu, ale ve hře je i Bradley Smith, či náš Karel Abraham. Velmi se také diskutuje o ročním angažmá čtyřnásobného Mistra světa 250cc a dvojnásobného Mistra světa WorldSBK, Maxu Biaggim.

 

 ——————–

 

Co je Drostanolon? (zdroj: myogenlabs.com a wikipedia)

Drostanolon propionát je androgenní-anabolický steroid. V devadesátých letech minulého století byl rozšířen zejména mezi kulturisty, kteří hledali nejdokonalejší postavu před soutěží. S ohledem na svou chemickou strukturu je drostanolon propionát derivátem třídy steroidů DHT (dihydrotestosteronu), kde je do druhé polohy uhlíku přidána methylová skupina. Tato změna umožňuje, aby drostanolon propionát přežil metabolický účinek způsobený určitým typem trávicího enzymu a poskytl tak tělům zvýšené anabolické účinky. Někteří sportovci potřebují udržovat určitou tělesnou hmotnost, proto ho často používají ke zvýšení síly a k odstranění nadměrného tělesného tuku. Důvodem je, že drostanolon propionát neupřednostňuje zadržování vody v tkáních. Jedním z nejzajímavějších aspektů tohoto steroidu je, že může velmi dobře snížit množství estrogenů ve vašem těle. To je velmi populární volbou mezi mnoha sportovci, téměř stejně jako jiné AAS jako Anadrol, Deca, Dianabol a testosteron, které však všechny aromatizují a zvyšují hladinu estrogenu v organismu.

 

 


Zdroj: bikeracing.cz / foto: Aprilia racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno