Alex Márquez prohlásil, že příčinou jeho výsledkového zlepšení je především to, že nyní dokáže lépe využívat silné stránky motocyklu.

Alex Márquez zaznamenal v průběhu letošní sezony královské kubatury MotoGP výrazný jezdecký růst a v posledních několika závodech se dokázal prosadit i do boje o vítězství. Jak nyní v jednom z rozhovorů prozradil, za tímto zlepšením ale nestojí žádné nové díly.

Dle slov Alexe je hlavní příčinou těchto zlepšených výsledků skutečnost, že si lépe zvykl na novou motorkou a společně s týmem dokázali najít lepší nastavení. Jen díky tomu nyní dokáže mnohem více využívat silné stránky této Hondy.

„Jedu stále na stejné motorce, jakou jsem měl při zimních testech a se kterou jsem odstartoval sezonu. Co se týče samotné techniky tam se téměř nic nezměnilo. Já osobně si myslím, že za tímto zlepšením stojí především to, že jsme se s motorkou naučili lépe pracovat a začali jsme využívat jejích silných stránek. Je to můj první rok v šampionátu, takže to chvíli trvalo, než jsem všemu dokonale porozuměl,“ řekl Alex Márquez.

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: repsol media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno