Když se poslední dobou řekne custom z BMW, tak nějak automaticky to znamená starší boxer, nebo R nineT. Ovšem v Japonsku na věci pohlíží přeci jen trochu jinak

BMW má s japonskou custom scénou zkušenosti, už před dvěma roky finišoval projekt, ve kterém čtveřice dílen představila svou verzi R nineT a nutno říct, že to byly motorky hodně odlišné od toho, co jsme dosud viděli (ukázali jsme vám zde). A tentokrát ještě neobvyklejší projekt – Takashi Nihira z dílny Wedge si vzal jako základ malého naháče G 310 R, který BMW vyrábí ve spolupráci s indickou značkou TVS.

 

Před tím, než si Nihira založil svou vlastní dílnu, živil se jako mechanik, klempíř a lakýrník, takže se naučil všechny důležité činnosti pro stavění motorek. Ovšem i tak pro něj bylo Géčko oříškem. „Měl jsem až moc svobody. Obvykle přijde zákazník a má alespoň částečnou představu o výsledku, ale tentokrát to bylo celé na mě. A tak jsem se na té motorce šel svézt. Přišla mi jako geniální stroj do města a trklo mě spojit to s tracker stylem, dát ji pěkně na velká kola a odlehčit.“ dodává k tomu.

 

Původně Takashi uvažoval o vlastním rámu, ale pak mu došlo, že by G ztratilo až moc ze svojí identity a navíc je originální rám docela zajímavý. Zaměřil se tedy na využití hlavní části a k tomu dodělal vlastní podsedlovku a také nové uchycení zadního tlumiče, který je nyní nad motorem. G 310 R má otočenou hlavu, tedy výfuk vzadu a sání vpředu a Takashi toho chtěl využít. Takže sání zvýraznil velkým otevřeným filtrem a výfuk… však se podívejte sami, jak tu trubku natahal.

 

Mistrovským dílem je sice drobná, ale krásně zpracovaná karoserie, tedy nádrž a zadní bobek. Vše dělali z hliníku přímo u Wedge. Podvozek zůstal sériový, včetně brzd, ovšem Takashi chtěl větší kola, takže originální 17“ ráfky nahradily devatenáctky nazuté do flatových pneu Maxxis. Široká řídítka, nutné minimum elektroniky a osvětlení (LEDky vpředu i vzadu, blinkry na konci řídítek), menší chladič a hotovo. Vůbec nepochybujeme, že s takhle malou a živou motorkou bude po městě opravdu velká zábava. Že by v budoucnu podobně stylovaná sériovka? 

Foto: Wedge, Hiromitsu Yasui

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno