Že se dá z ošklivého káčátka udělat krásná labuť dokázali opět pánové z italské custom dílny Officine Rossopuro. Na základě staršího Buellu postavili velmi zajímavý naked.

Filippo Barbacane se svým týmem (www.officinerossopuro.it) už za sebou pár parádních staveb má. Setkali jste se s nimi už i na našich stránkách. Většinou si brali jako základ Moto Guzzi, ale tentokrát neočekávaná změna, pánové zamířili přes vodu do USA.

Základem Big Red se stal Buell X1, tedy naked s motorem Harley-Davidson Sportster 1200 (1999-2001). Ten spolu s pěkným trubkovým rámem a masivní kyvku zůstal, zbytek se předělával.

Největším problémem X1 byl podle Barbacaneho stařičký podvozek a tak původní vidlici Showa 41 mm nahradila masivnější USD Marzocchi 50 mm, zadní tlumič umístěný pod motorem poznáte podle zlaté barvy, samozřejmě Öhlins. Bullik něco váží, takže to chtělo pořádné brzdy, které dodalo italské Brembo – vpředu čtyřpístkové radiály, mňamka.

Motor zůstal bez úprav, dostal pouze menší olejový chladič od Jagg. Pár detailů jako páčky, zrcátka, nebo rukojeti pochází z katalogů, zbytek motorky je ale pure Officine Rossopuro. Parádní je hlavně zadní podsedlový rám, povedl se ale také kryt nádrže nebo výfukové svody. Jak se vám líbí?

 

Foto: Officine Rossopuro

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno