Po závodech v Barceloně se Ondřej Vostatek spolu s týmem ETG Racing přesunul na trať v Alcarasu, další destinace španělského šampionátu CEV. Po slunečném dvoudenním tréninku nastoupil v kategorii Pre-moto3 do mokré kvalifikace i mokrého závodu.

Během tréninků ve čtvrtek a v pátek Ondřej zajížděl velmi dobré časy, ale před kvalifikací se razantně změnilo počasí a začalo pršet. Vytrvalý déšť provázel celou kvalifikaci a trval i během celého závodu. Na mokru se týmu bohužel nepodařilo najít takové nastavení motocyklu, aby se na něm Ondřej cítil dobře. Za těchto podmínek kvalifikaci dokončil pouze na 20. místě z celkem 27 jezdců.
V závodě Ondřej skvěle odstartoval a dostal se o několik pozic dopředu, ale v zatáčkách mu chyběla potřebná jistota a zkušenosti starších soupeřů. Přestože svou jízdu neustále během závodu zlepšoval, do cíle dojel až na 17. místě.
Jan Vostatek po závodech řekl:
„Trpělivě sbíráme další zkušenosti, kterých na vodě příliš nemáme. Také se projevuje to, že jsme velice často na cestách a na závodech, takže nezbývá tolik času na trénink, kolik by bylo potřeba. Ondřej ke všemu musí zvládat i školu, kterou v žádném případě nechceme zanedbávat a je u nás na stejné úrovni jako závodění, obzvlášť teď na konci školního roku. Proto bych dnes rád poděkoval za velkou trpělivost všem učitelům a učitelkám, kteří to s námi nemají jednoduché a pomáhají nám vše zvládat a občas i přimhouří oko.“
„Teď nás za chvíli čekají prázdniny, tak bude větší prostor pro plánování dalších tréninků. Věřím, že se budeme dále postupně zlepšovat a budeme se moci podělit o čím dál lepší výsledky.“ Dodal Jan Vostatek na závěr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno