Český tým WRP Wepol Racing míří nově do mistroství světa silničních motocyklů. V třídě Supersport 600 nastupuje tým v sezóně 2020 s britským závodníkem Dannym Webbem – v dalších šampionátech budou tým reprezentovat hned čtyři závodníci s převahou těch českých.

 

* Danny Webb a MS Supersport 600 s Yamahou

Tým WRP Wepol Racing se po úspěšném angažmá v mistroství světa ve vytrvalostních závodech rozhodl přesunout své aktivity do mistrovství světa supersportů. Pokračuje ve spolupráci s britským závodníkem Dannym Webbem, který skvěle reprezentoval tým ve vytrvalostních závodech, má zkušenosti i z mistrovství světa ve třídách Moto3 a 125 ccm. Webb bude závodit na stroji Yamaha R6, který je připravován v týmové dílně WEPOL RACING PARTS v Chlumci nad Cidlinou.

Manažerem týmu bude Webbův krajan a dvojnásobný mistr světa James Toseland.

 * Obhajoba titulů na přírodních tratích

Tým se bude nadále účastnit i mezinárodního šampionátu IRRC, kde se pokusí obhájit tituly ve třídách Supersport i Superbike z let 2018 a 2019. Ve třídě Supersportbude titul na Yamaze R6 obhajovat pětinásobný mistr světa z Francie Matthieu Lagrive.

Na silnějším superbiku pojede opět nejlepší český roadracingový závodník současnosti Marek Červený, který zůstává u osvědčeného BMW S1000RR. Červený byl vloni v IRRC celkově třetí.

WRP Wepol Racing – Test Andalusia

🇨🇿 WRP Wepol Racing má za sebou první společné testování v Andalusii. Tři závodníci, tři různé specifikace a tři různé šampionáty. Čeká nás nabitá sezóna 2020, na kterou se těšíme už teď.🇬🇧 WRP Team has already completed first join testing in Andalusia. Three riders, three different categories and three different championships. A busy season 2020 is coming and we are already looking forward to it.Danny Webb #99Marek ČervenýPetr Svoboda#Wepol #WRP #WepolRacingParts #racingparts #newchallenge #wepolracing #teamwork #czechteam

Zveřejnil(a) WRP Wepol Racing dne Neděle 8. prosince 2019

 

 * Šance pro mladé

Jedním z cílů týmu WRP Wepol Racing je příprava mladých závodníků pro další sezóny. Po dobré zkušenosti ze sezóny 2019 byl zvolen švýcarský šampionát R3 BluCru Cup, kde všichni závodníci sedlají stejný motocykl Yamaha R3 a nejlépe se tak ukáže jejich talent. České a týmové barvy budou reprezentovat Petr Svoboda a Jiří Nespěšný. V případě dobrých výsledků vyšle tým některého ze závodníků do mistroství světa třídy Supersport300 na divokou kartu.

 


zdroj: TZ týmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno