Danilo Petrucci bude v roce 2023 debutovat v mistrovství světa MOTUL FIM Superbike poté, co pro příští sezónu uzavřel smlouvu s týmem BARNI Spark Racing.

Petrucci se tak vrátí do paddocku, kde si začal budovat jméno. Petrucci v roce 2011 bojoval o titul STK1000 s týmem BARNI Ducati a do týmu se vrací i v sezoně WorldSBK 2023, kdy se po roce závodění ve Spojených státech vrací na světovou scénu.

Petrucci se poprvé objevil v paddocku WorldSBK v roce 2007, kdy debutoval v kategorii STK600 na strojích Yamaha a po šesti pole position a třech vítězstvích zůstal v šampionátu tři sezony.

 

 

V roce 2010 se na dvě sezony přesunul do STK1000, nejprve s týmem Pedercini na strojích Kawasaki a poté s Barni Ducati. Následovala čtyři vítězství a šest pole position v deseti závodech, kdy obsadil druhé místo v šampionátu, a poté se přesunul do MotoGP.

V MotoGP strávil celých deset sezón a je dvojnásobným vítězem závodů královského šampionátu, když v roce 2019 vyhrál Grand Prix Itálie v Mugellu a v roce 2020 Grand Prix Francie v Le Mans.

Většinu své kariéry strávil závoděním za Ducati, u italské značky působil v letech 2015 až 2020 a právě s Ducati dosáhl většiny svých úspěchů. Dvě vítězství a 10 umístění na stupních vítězů, to vše přišlo na strojích Ducati, zatímco jeho poslední kompletní sezona byla s KTM. V roce 2022 se v Grand Prix jednorázově objevil se Suzuki.

Po své poslední kompletní sezóně v MotoGP přešel Petrucci zpět k produkčním strojům a přesunul se do Spojených států do MotoAmerica na motocyklu Ducati Panigale V4 R. Petrucci ve své jediné sezóně v USA bojoval o titul a získal pět vítězství, když skončil na druhém místě za Jakem Gagnem. Na začátku roku 2022 se s KTM pustil také do Rallye Dakar a vyhrál jednu etapu této kultovní terénní soutěže.

 

Danilo Petrucci

„Jsem opravdu rád, že jsem zpět u Barni. Sezona 2011 byla jednou z mých nejlepších v historii, ale hlavně jsem nemohl odmítnout šanci závodit ve World Superbike s tak konkurenceschopným motocyklem. Je to šampionát, ve kterém jsem nikdy nestartoval. Nemohu se dočkat, až změřím síly s konkurencí. Chtěl bych poděkovat celému týmu Barni za to, že mi dal tuto příležitost, a všem, kteří přispěli k tomu, aby tato dohoda byla možná.“

 

Marco Barnabo – manažer týmu

„Jsem velmi rád, že mohu Danila přivítat zpět v týmu. Jako vždy uděláme vše pro to, abychom jezdci poskytli vše, co potřebuje k tomu, aby byl konkurenceschopný. O jeho talentu se nediskutuje. Víme, že nás čeká spousta práce, protože budeme čelit jezdcům s mnohem většími zkušenostmi ve WorldSBK, než má on, ale s jeho motivací a naší tvrdou prací víme, že můžeme dosáhnout dobrých výsledků. Obrovský dík patří všem sponzorům a všem, kteří nás podporují v tomto novém dobrodružství a značce Ducati.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: ducatimedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno