Andrea Dovizioso je přesvědčen o tom, že nepotřebuje být agresivnější, aby dokázal získávat lepší výsledky a porážet Márqueze.

 

V průběhu letošní sezony se několikrát diskutovalo nad jezdeckým stylem Andrey Doviziosa, který až na rakouském Red Bull Ringu dokázal porazit suveréna letošní sezony – Marca Márqueze. I z řad Ducati dokonce několikrát prosákly spekulace, zda by neměl být Dovi v závodech více agresivní.

K této skutečnosti se nyní vyjádřil i samotný Dovi, který je ale opačného názoru a je přesvědčen o tom, že jeho styl je dostačující a není potřeba nějak přidávat na agresivitě.

 

„Většina lidí, co sledují závody, tomu nerozumí. Můj jezdecký styl je čistý a některé věci dělám jinak než ostatní, to ale neznamená že bych do toho nedával 100%. Když máte rychlost na to, abyste jeli vepředu, pak agresivita nemusí ovlivňovat váš výsledek. Občas se musí riskovat, ale jen v určitých momentech. Může zariskovat v nějakém okamžiku, ale ne po celou délku závodu, protože jinak nikdy neuvidíte cíl. Nemyslím si, že by bylo z mé strany něco nutné měnit,“ řekl Andrea Dovizioso.

 

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, foto: ducati media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno