Italský závodník Andrea Dovizioso je přesvědčen o tom, že Johann Zarco může být jedním z těch, kteří budou letso bojovat o mistrovský titul.

Johann Zarco předváděl v rámci letošní Grand Prix v Kataru velmi silné výkony. Nejdříve překvapoval rychlými časy v trénincích, poté vyhrál kvalifikaci, a nakonec vedl i celou úvodní část závodu královské kubatury MotoGP. Toho si samozřejmě všímají i jeho konkurenti a dobře ví, že si na Zarca musí dát pozor.

 

Jedním z nich je i současný lídr šampionátu a vítěz katarské Grand Prix – Ital Andrea Dovizioso. Právě Dovi prohlásil, že se Zarcem musíme počítat jako s jasným účastníkem v boji o mistrovský titul.

 

„Já samozřejmě nevím, zda již Johann nesedí na tovární motorce. Celkově jsem ale přesvědčený o tom, že většina jezdců ze satelitních týmů má motorky na velmi vysoké úrovni. I u Ducati mají někteří jezdci k dispozici stejnou motorku, se kterou jsem závodil v loňském roce. To ale samozřejmě nic nemění na tom, že je Zarco neskutečně rychlý. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že může být jedním z těch, kteří budou letos bojovat o titul. V závodě Kataru odpadl proto, že na začátku, kdy my jsme šetřili naše pneumatiky, on jel naplno a gumy si zničil,“ řekl Andrea Dovizioso

 


Zdroj: bikeracing.cz; speedweek.com/ foto yamaha-racing, ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno