Seriál Mistrovství světa ve flattrack zakončil sezonu v Itálii poslední závodem ve stylu TT. Na pořadu dne byl boj jak o titul, tak celkový bronz.

Ten nakonec po těsném bojí získal Ervín Krajčovič a pro Českou republiku vybojoval historický výsledek.

Na dráze, která mezi závodníky nepatří mezi oblíbené bylo od rána jasné, že během odpoledne přijde velký déšť. Otázkou jen bylo kdy a zda se závody stihnou odjet až do finále.

Po prvních jízdách si z našich závodníků stál nejlépe Krajčovič, který svoji jízdu vyhrál. Nutno podotknout, že našeho Ondřeje Svědíka postihla technická závada na motocyklu a musel jet na vypůjčené Hondě svého mechanika Tomáše Kolaříka. Svědík nakonec zapsal 6-2-5 místo, což znamenalo, že si po třech sériích držel šanci na postup do Last chance, odkud do finále postupují dva závodníci.

Po základních jízdách tentokrát mělo postoupit pouze 6 závodníků. Na dráze to bylo vidět, mela byla o každé místo. Krajčovič nakonec zapsal 17 bodů za 1-3-3 místa. V průběžné tabulce to dalo na 9. místo se ztrátou jednoho bodu na druhého! Jiří Kraus na závod TT, kde se jede s přední brzdou i pravou zatáčkou není takový specialista a po výsledcích 7-6-6 bylo jasné, že pro něj závod končí.

V souboji o titul světového šampiona měl navrch Španěl Bailo. Ten, přestože šel do závodu se ztrátou pěti bodů, mohl pomalu slavit, protože Boncinelli po dvou zkažených jízdách ani na to, že postoupí do Last chance.

V závěrečné sekci jízd se mělo rozhodnout o postupujících a zároveň rozdat karty jak pro finále, tak pro boj o celková umístění. Vždyť Krajčovič šel do tohoto závodu na třetím místě s pouhým jednobodovým náskokem na vítěze s Pardubic Moschiniho.

V celkovém hodnocení a také po třech základních jízdách v Itálii jsem měl náskok jeden bod. Čekaly nás poslední jízdy a oba jsme měli těžký los. Věděl jsem, že když se dostanu přímo do finále, tak udělám velký krok k celkovému bronzu”, popisoval Krajčovič, co se mu honilo hlavou.

Na řadu však přišel déšť, který přerušil 15. jízdu a následně celý závod. Pršelo opravdu hodně a na dráze se hromadila voda. Ani přes hodinu čekání, které JURY vyhlásila nepomohlo a závod byl předčasně ukončen po dvanácti odjetých jízdách.

Bodově to znamenalo, že světový titul získal Bailo, vicemistrem je Boncinelli a třetím nejlepším závodníkem ve flattracku pro sezonu 2022 český Ervín Krajčovič!

Je to neskutečný pocit. Když jsem viděl tu placku, tak jsem si říkal, že není možný, že se to děje. Mrzí mě, že jsme si to nerozdali na dráze až do finále. Ale tak to je a mě se ve třech jízdách povedlo získat o bod víc. Což je neskutečný, že po pěti závodech rozhodlo tak málo. Chci poděkovat celému týmu a hlavně tátovi.” zakončil závodník Orion – Moto Racing Group týmu.

V sobotu 15.10. od 15:00 se odjede poslední flattrackový závod sezony na pražské Markétě, kde se budou rozdávat tituly českých šampionů ve třídě FT1 za účasti závodníků ze šesti zemí!