Továrna Honda dnes oficiálně potvrdila svou jezdeckou dvojici pro Mistrovství světa Superbike 2022. Přichází i posila z MotoGP.

Po dvou letech intenzivní a přínosné spolupráce by Honda ráda poděkovala Leonu Haslamovi za jeho významný přínos pro projekt Superbike a popřála mu hodně štěstí v jeho budoucím působení.

Továrna Honda dále oznámila jezdce Teamu HRC pro FIM WorldSBK 2022. V barvách Honda Racing Corporation (HRC) pojede španělský závodník Iker Lecuona (21 let) a jeho krajan Xavi Vierge (24 let).

 

 

Iker Lecuona v současné době závodí v Mistrovství světa FIM MotoGP a je na 18. místě celkové klasifikace. Ve třídě Moto2 debutoval v Grand Prix Velké Británie 2016. V posledním kole ve Valencii 2019 vstoupil do třídy MotoGP, ve které od té doby závodí.

Xavi Vierge v současné době závodí v Mistrovství světa FIM Moto2 a je na 11. místě celkové klasifikace. Od svého debutu v závodech Mistrovství světa ve třídě Moto2 v rámci Grand Prix Indianapolis 2015 závodil v této třídě celkem sedm sezón.

 

Leon Camier – manažer Teamu HRC

„Za dobu strávenou společnou prací jsme měli možnost ocenit Leona jako jezdce i jako člověka. Chceme mu poděkovat za jeho tvrdou práci, obětavost a plné nasazení pro náš projekt a tým. Bylo nám potěšením s ním spolupracovat a přejeme mu vše nejlepší do budoucna.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: hondaproracing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno