Včera začala v americkém Sturgis legendární Motorcycle Rally a domácí značky tradičně zbrojí. Indian se pochlubil se závodním speciálem pro AMA Flat track

Sturgis Motorcycle Rally asi netřeba většině motorkářů představovat, jde o jednu z největších motoakcí na světě, letos probíhá již po 76. Pro americký trh jde každoročně o zásadní událost a tak není divu, že domácí výrobci se tu rádi s něčím pochlubí. Indian sice zatím žádný sériový model, ale i tak hodně zajímavou motorku.

 

Flat track má v Americe velkou popularitu a účastnit se ho jako výrobce je prestižní záležitost. Jezdci Indianu mají své místo v síni slávy, ale přeci jen je to už desítky let, kdy se tyto motocykly proháněli po hliněných oválech v hlavních kategoriích. To se má s příchodem Scout FTR750 změnit.

 

Výrobce zatím nepustil ven žádné technické podrobnosti, víme jen to, že FTR má dlouho připravovaný závodní dvouválcový motor, ze kterého jde už podle zvuku strach a také to, že motorka splňuje předpisy amerického šampionátu AMA kategorie Flat Track Racer. Od pohledu pak poznáme zcela nový trubkový rám, USD vidlici i zadní tlumič Öhlins a nádrž se zadní kapotou  komplet v karbonu. Hoši, upravte motor na silniční provoz, navěste tam světla a blinkry a pošlete to do série!!!

Foto: Indian Motorcycles

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno