V roce 1921 představila společnost Indian Motorcycle ikonický model Chief, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších motocyklů všech dob. Nyní, při příležitosti stých narozenin, první americká motocyklová značka zařazuje do modelové řady tři zcela nové modely Indian Chief. Základ nových modelů Indian Chief Dark Horse, Indian Chief Bobber Dark Horse a Indian Super Chief Limited tvoří nadčasový, jednoduchý rám z ocelových trubek. Pohonnou jednotkou pak je vzduchem chlazené véčko Thunderstroke 116 s objemem 1890 ccm.

V nové řadě Indian Chief se prolíná jednoduchost a síla. Technicky a stylově čisté modely Chief jsou postaveny na klasickém rámu svařeném z ocelových trubek. Modelovou řadu charakterizuje palivová nádrž o objemu 15,1 litru, zkrácený zadní blatník, dva zadní tlumiče s nastavitelným předpětím, dva výfuky, LED osvětlení, bezklíčové zapalování a pneumatiky Pirelli Night Dragon. Kromě tempomatu mohou jezdci na modelech Chief využít možnost nastavení odezvy plynové rukojeti prostřednictvím tří jízdních režimů: Sport, Standard a Tour.

S krátkým rozvorem 1626 mm, nízkým sedlem 662 mm a pohotovostní hmotností pouhých 304 kg vzbuzuje modelová řada Indian Chief sebedůvěru a sedne každému jezdci. Konvenční 46milimetrová přední vidlice se zdvihem 132 mm, úhel náklonu 28,5° a pohodlná ergonomie společně zaručují snadný průjezd i těch technicky nejnáročnějších silnic.

„Chtěli jsme zachovat nadčasový vzhled, který nikdy nevyjde z módy. Aby Chief vypadal nádherně jak odstrojený, tak i vybavený všemi nabízenými doplňky,“ řekl Ola Stenegard, ředitel průmyslového designu Indian Motorcycle. „Chtěli jsme také zachovat jednoduchost, která poskytuje majiteli fantazii pro další individualizaci. Koneckonců, toto je motocykl, který vyvolává emoce jednoduchým „mechanickým“ stylem a drsnou americkou svalnatou stavbou. Je to ryzí mašina na dvou kolech.“

Chief Dark Horse, Chief Bobber Dark Horse, Super Chief Limited

Všechny prémiové modely Chief pohání motor Indian Motorcycle Thunderstroke 116 s točivým momentem 162 Nm. ABS je součástí standardní výbavy, zatímco prémiové lakování tyto motocykly vyvyšuje nad ostatní a dále podtrhuje vysokou kvalitu řemeslného zpracování. Modely Chief a Chief Bobber Dark Horse zdobí vkusné detaily lakované v černém lesku, zatímco Super Chief Limited láká na prémiový chrom.

Kromě toho každý model nabízí výjimečný zážitek díky průlomovému infotainmentu Ride Command s kulatým displejem o průměru 101 mm. Jezdci mohou ovládat systém Ride Command pomocí ovladačů na řídítkách nebo prostřednictvím digitálního dotykového IPS displeje. Mohou si vybrat z několika typů zobrazení včetně dvou různých konfigurací ukazatelů, informací o motocyklu a jízdě, či pokynů navigace. V kombinaci s bezdrátovým interkomem v přilbě lze ovládat hudbu přes systém Ride Command, a to po spárování telefonu přes Bluetooth nebo USB. Samozřejmostí je zobrazení informací z telefonu včetně výpisu posledních hovorů, kontaktů a historie zpráv. Zobrazují se také příchozí hovory. Ty mohou být přijímány či odmítány přes systém Ride Command.

Díky třem různým designům si jezdci mohou vybrat svůj model Chief podle vlastních preferencí:

Chief Dark Horse

Indian Chief Dark Horse charakterizuje surově mechanický design, zvýrazněný širokými řídítky, 19palcovými litými ráfky, stupačkami a nožním ovládáním brzdy i řazení se střední montáží, štíhlým krytem předního světlometu a sólo sedlem ve stylu bobber. Chief Dark Horse se dodává v barevných provedeních Black Smoke, Alumina Jade Smoke a Stealth Gray.

Hodně zajímavá je také cena, Chief Dark Horse začíná na 488 990 Kč.

Chief Bobber Dark Horse

Řídítka Mini-ape hanger spolu s předsunutými stupačkami a nožním ovládáním brzdy i řazení poskytují jezdci vzpřímenější a aktivnější jízdní pozici. Chief Bobber Dark Horse stojí na 16palcových (40,6 cm) vyplétaných ráfcích, má navíc kryty přední vidlice a zadních tlumičů, a je vybaven velkým krytem předního světlometu a kapličkou. Chief Bobber Dark Horse se dodává v barevných provedeních Black Smoke, Titanium Smoke, a Sagebrush Smoke.

Chief Bobber Dark Horse se bude prodávat od 544 290 Kč.

Super Chief Limited

Model Super Chief Limited byl navržen s důrazem na komfort a odlišuje se rychle demontovatelným plexištítem, černými koženými bočními brašnami, sedlem s opěrkou spolujezdce, plochými stupačkami na nohy a tradičními cruiserovými řídítky. Super Chief Limited má 16palcová (40,6 cm) drátová kola, velký kryt předního světlometu s kapličkou, kryty přední vidlice a kompletně chromovaný výfuk s prémiovým zpracováním a povrchem. Super Chief Limited se dodává v barevných provedeních Black Metallic, Blue Slate Metallic a Maroon Metallic.

Za nejdražší model nové řady Chief necháte u dealera 611 990 Kč.

K modelům Chief je v nabídce vice než 70 položek příslušenství zaměřených na styl a komfort. Novinkou je také nová řada oblečení Chief se třemi jedinečnými kolekcemi.

Podrobnosti k jednotlivým modelům najdete na www.indiancz.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno