Letošní nabídka novinek pro majitele řidičáku evropské kategorie A1 byla skutečně pestrá. Kawasaki se rozhodla nestát opodál a tady je její odpověď na téma: malá lehká motorka pro mladého kluka (a samozřejmě i holku).

Design a image stroje je u teenagerů samozřejmě prioritou, takže v nabídce přichází hodně ostře řezaný naháč Z125 i sportovněji laděná kapotovaná stopětadvacítka Ninja 125. Obě si je můžete prohlédnout na obrázcích, estetický úsudek už necháme na vás – nám se ale líbí, teda…

Motorově se samozřejmě jedná o jednoválce, o chlazení se stará voda, o plnění benzínem moderní vstřikování. Deklarovaný točivý moment bude dosahovat hladiny 11,7 Nm s důrazem hlavně na střední otáčky. Maximální výkon obou stopětadvacítek bude 15 koní při 10.000 otáčkách a úroveň rychlostí do 100 km/h by tak neměla být nedosažitelná. Převodovka je šestistupňová.

Image converted using ifftoany
Image converted using ifftoany
Image converted using ifftoany

Naháč Z125 hodně sází na úzké nízko posazené sedlo, ergonomicky pohodlně posazená řidítka a hlavně na váhu se všemi náplněmi na hranici 146 kilogramů, která by měla být, obzvláště pro nováčky, více než dobře zvladatelná. Tlumení je rovněž pro obě stejné – předek je odtlumen pevnými vidlicemi o solidním průměru 37 milimetrů, o zadní kolo se stará osvědčený systém Uni Trak Swingarm – zadní pružina má nastavitelné předpětí v 5 polohách.

Ninja 125 má pak logicky mírně nekompromisnější sportovního ducha. Stejně jako Z 125 je zde trubkový rám, úzká kola 17 palcová a jen díky kapotážím jen o zanedbatelné 2 kilogramy vyšší váha. Ninja má nepatrně ostřejší úhel řízení (rozdíl jen o 0,7°) a kohoutek sedla zde naleznete ve výšce 785 mm, zatím naháč ho má 815 mm. Nádrž je pro oba modely stejná, 11 litrová.

Obě motorky se budou nabízet ve třech barevných variantách – zelená; bíločerná nebo modrá

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno