Hlavní část programu Tuning Show čeká návštěvníky v neděli, přesto se v sobotu mohou těšit na zajímavý odpolední a večerní program. „Program začne volnými jízdami aut, které po setmění vystřídá vizuálně atraktivní neonová show, kdy na trať vyjedou netradičně osvětlené vozy,“ nastiňuje program prvního víkendového dne manažerka akce Jana Božková z Automotodromu Brno.

V rámci Masaryk Run vyrazí 8. dubna na trať  až dvě tisícovky sportovců. Na ně naváže sraz majitelů upravených aut. Program populární Tuning Show potrvá až do neděle 9. dubna.

Sportovní program v neděli přinese oblíbené sprinty na čtvrt míle a závody do vrchu, které se jedou proti obvyklému směru jízdy. „Obě disciplíny jsou dostupné i pro širokou veřejnost, závody může po registraci absolvovat kdokoliv i s běžným autem určeným do provozu,“ vysvětluje sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš.

Vyrazit na dráhu mohou návštěvníci Tuning Show i v rámci volných jízd, které si pro sebe ukrojí výraznou část nedělního programu. Kromě civilních vozů na trať vyjedou i závodní stroje pilotované profesionálními jezdci. „Zájemci se můžou na místě spolujezdce svézt například v Porsche 911 GT3 týmu Mičánek Motorsport nebo ve voze Ginetta GT4 týmu IP Racing Shop,“ zmiňuje Božková.

Rození závodníci mají možnost usednout přímo za volant sportovního vozu. Půjčit si mohou Porsche 911 nebo Porsche Boxster a pod dohledem instruktora obkroužit několik ostrých kol. Na ostatní čeká sportovní simulátor a chytlavá motokárová trať s deseti kvalitními motokárami o objemu 270 ccm.

Další doprovodný program slibuje řadu různorodých aktivit i pro rodiny s dětmi. „Chystáme exhibici předního jezdce po zadním kole Adama ‚Special‘ Peschela spolu s mladými piloty a pilotkami naší minibikové akademie Masarykova okruhu. V Paddocku pak návštěvníci najdou přehlídku upravených vozů Show&Shine, drift show nebo výstavu historických vozů,“ vyjmenovává Božková.

Součástí prvního závodního víkendu na Masarykově okruhu je i závod seriálu Penrite Classic Cup, při kterém se představí legendy motorismu v podobě klasických sportovních vozů. Na startovním roštu nebude chybět třeba Chevrolet Corvette z roku 1971, BMW 1800Ti z roku 1965 nebo Škoda 1000MB z roku 1964.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno