Jakub Smrž se vrátí do Mistrovství světa Superbike. S týmem Guandalini Racing nastoupí do závodního víkendu Geico US v Laguna Sece, když v sedle Yamahy YZF R1 nahradí Itala Riccarda Russa.

Se svými 150 starty a pěti pódii bude Jakub Smrž jedním z velmi zkušených jezdců v paddocku a poskytne týmu vysokou úroveň podpory. Jeho poslední vystoupení v sérii bylo v roce 2012 v sedle stroje Ducati, ale 34letý jezdec je rád, že se dostal zpět na světovou scénu.

Ve svém prohlášení šéf týmu Mirco Guandalini vyjádřil své zklamání z odchodu Riccarda Russa, ale těší se opět na závodění s Kubou Smržem. “Je mi opravdu líto, že jsme nemohli dokončit sezonu společně. Tým Riccardovi přeje co nejlepší budoucnost a doufáme, že nalezne místo, kde bude moci plně vyjádřit svůj potenciál.

Nyní máme oficiálně Jakuba Smrže, který s námi bude startovat v Laguně Seca. Jsme velmi rádi, že znovu vytvoříme tuto kombinaci, která se v minulosti ukázala být silnou spoluprací. Jsme si vědomi, že to nebude snadné, jelikož Jakub tuto trať nezná, a má najeto pouze několik kol na našem motocyklu. Doufáme, že budeme schopni velmi dobře spolupracovat, abychom pomohli vývoji našeho motocyklu.“

Jakub Smrž vyjádřil radost z této zprávy “Jsem velmi rád, že se v Laguně Seca připojím k týmu Guandalini Racing. Jsem poctěn, že mám tuto příležitost a samozřejmě díky týmu PR Racing, že mi dovolil závodit v Mistrovství světa Superbike, zatímco máme volný víkend. Nebude to snadné, jelikož je to jiný motocykl než ten, na kterém v současné době závodím, ale učiním vše pro to, abych se rychle naučil novou trať a pomohl Guandalini Racing Teamu s vývojem R1. Jsem velmi nadšený, že se opět vrátím do známého.

ZDROJ: bikeracing.cz, foto: Motohouse

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno