Naše současná FMX jednička Libor Podmol přes zimu očividně nezahálel a na prvním závodu letošního Mistrovství světa Night of the jumps v Berlíně představil nový trik. Šílenost, kdy na rampu najíždí stojící na sedle motorky, sice nedotočil a lehce se zranil, ale prvotina je rozhodně jeho

Ve freestylemotocrosu jde o posouvání hranic a jezdci světové špičky každý rok přichází s náročnějšími triky a kombinacemi. Zatím první letošní novinku je právě Surfer Trip našeho Libora Podmola. Jde o klasický backflip, který ale nezačíná jezdec v sedle, nýbrž ve stoje na sedle. Libor ho popisuje takto: “Nazval jsem ho surfer flip ,protože před odrazovou rampou vyskočím na sedlo motocyklu a jedu jak na surfu. Na konci rampy škubnu, motorka se začne točit do salta a já vyletím do Tsunami flipu (stojka na řidítkách v saltu).”

“Hecovali jsme se s klukama ,kdo udělá bláznivější trik do molitanu a mě se v hlavě zrodila tato myšlenka. I když to bylo jen do molitanu, skočit trik, který před vámi nikdo neskočil je velmi strašidelné, nemáte tušení jestli vám motorka třeba neuletí z rukou. A když na vás přistane i do molitanu 100kilová motorka z 7 metrové výšky může to pěkně bolet,” dodává k tomu Libor. “Ale první pokus dopadnul dobře a pak už jsem jen doladoval detaily a taky dával pozor na to aby se nic nedostalo na veřejnost a nikdo z kolegů mě neokopíroval a trik mi neukradl, před tím než ho ustojím na hlínu… A taky jsem chtěl na prvním závodě všechny šokovat.”


Šokovat se mu rozhodně povedlo, celý sál nedýchal napětím. Libor vytáhl svůj nový kousek ve finálové jízdě, ale bohužel se mu nepodařil dopad a motorku opustil. Následující den tak strávil v péči lékařů na různých vyšetřeních, zatím to vypadá, že nejde o zlomeninu, i když ruka Libora prý pěkně bolí. Držíme palce s uzdravením a těšíme se na další provedení nového triku. 

Vítězství si nakonec v pátečním i sobotním závodě vyskákal Španěl Maikel Melero, který díky tomu zatím vládne žebříčku MS 2014, Libor je zatím na šestém místě.

 

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno